«Увесь півострів перетворився на величезну військову базу». Представник України при ООН розповів про масштаби мілітаризації Росією Криму | QHA media
04 Січня 2019, 16:34

«Увесь півострів перетворився на величезну військову базу». Представник України при ООН розповів про масштаби мілітаризації Росією Криму

Закрити

Відповідаючи на запитання агентства «Укрінформ», постійний представник України при ООН Володимир Єльченко зазначив, що зараз анексований Крим перетворився на величезну військову базу Росії.

Зараз увесь півострів перетворився на величезну військову базу. Мені здається, російських збройних сил там зараз навіть більше, ніж у радянські часи. Йдеться й про новітні ракетні комплекси, і про все інше

За словами Єльченка, кількість військової техніки в Криму і поблизу зараз перевищує усі припустимі межі, у тому числі за угодами, які обмежують військову присутність Росії на південному фланзі.

Представник України при ООН також вважає, що навесні 2018 року українські дипломати завбачливо запропонували Організації Об’єднаних Націй схвалити резолюцію щодо проблеми мілітаризації Криму.

Ніхто не міг передбачити події, які відбулися у Керченській протоці наприкінці листопада. Ми саме тому й порушили це питання ще навесні, оскільки знали: рано чи пізно до цього призведе така повзуча мілітаризація, яка триває в Криму.

Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН 17 грудня 2018 року ухвалила резолюцію, яка
закликає Росію вивести свої збройні сили з окупованого Криму і засуджує зростаючу російську військову присутність у Чорному і Азовському морях.

Дивитись ще: