Уряд Словаччини зобов'язався підтримувати вступ України до НАТО

Новини України та світу
Хельга Полтавка
24 Лютого 2021, 19:03
Хельга Полтавка
24 Лютого 2021, 19:03

Уряд Словаччини у своїй затвердженій стратегії зовнішньої політики у 2021 році планує співпрацювати з Україною і підтримувати її вступ до Північноатлантичного Альянсу.

Документ оприлюднений на сайті уряду Словаччини.

Як зазначається, стабільна, демократична і процвітаюча Україна залишається стратегічним інтересом Словацької Республіки.

Словаччина після візиту президента Володимира Зеленського у вересні 2020 року продовжить поглиблювати політичний діалог і практичне співробітництво з Україною, допомагаючи їй у процесі реформ і перетворень на всіх рівнях державного управління, — йдеться в документі.

Словаччина також братиме участь у зусиллях щодо врегулювання війни на Донбасі та відновлення територіальної цілісності України. 

Окрім цього, Словаччина продовжить підтримувати євроатлантичні прагнення України і просувати пріоритет нашої країни в порядку денному ЄС і НATO, — повідомляється в документі.

Також словацькі фахівці планують брати участь у міжнародних місіях в Україні — СММ ОБСЄ, EUAM, EUBAM. У відносинах з РФ Словаччина підтримуватиме позиції ЄС і НATO. 

Раніше президент США Джо Байден заявив про необхідність захищати Україну.

Як повідомляли «Кримські новини», НАТО проведе низку заходів для поліпшення сумісності з Україною.