Уряд призначив голів Держкосмосу і Держагентства зони відчуження

Новини України та світу
Ірина Требунських
24 Лютого 2021, 17:48
Ірина Требунських
24 Лютого 2021, 17:48

Сьогодні, 24 лютого, Кабмін погодив кадрові призначення у Держагентстві з управління зоною відчуження і в Державному космічному агентстві України. Про це повідомляє постійний представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан.

Відсьогодні головою Держкосмосу є Володимир Тафтай. Це вже вдруге він бере участь у конкурсі на цю посаду — попередня і невдала спроба була у 2019 році.

Тафтай закінчив Дніпропетровський держуніверситет, згодом працював на Південному машинобудівному заводі.

У 2020 році він звільнився з посади начальника управління координації космічної діяльності департаменту економіки оборони та безпеки Мінекономіки і обійняв посаду віцепрезидента з інтелектуальних питань держпідприємства «Антонов».

Згідно з декларацією, сім’я посадовця має у власності квартиру в Дніпрі площею 99,4 квадратних метри, а також володіє земельними ділянками у Новоолександрівці (Дніпропетровська область).

Володимир Тафтай

Щодо управління зоною відчуження, то відповідне Держагентство очолив Сергій Костюк. У 2014 році Костюк став головою правління «Укргазвидобування», і в той же рік його затримали у справі завдання збитків державі на суму понад 23 мільйони гривень (продаж зрідженого газу компанії «Вог Трейдинг» за заниженою ціною). За три роки, у 2017 році, суд вирішив, що сторона обвинувачення не довела складу злочину в діях Костюка. Після цього він працював гендиректором ДСП «Чорнобильський спецкомбінат», а з 2019 року очолював ДП «Центральне підприємство з поводження з РАВ».

Згідно з декларацією, Костюк володіє земельними ділянками в Криму і на Київщині, а також квартирою у Києві.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №4531, який відновлює конкурси на зайняття посад державних службовців в Україні.

Як повідомляли «Кримські новини», 28 січня у Верховній Раді вдруге провалили голосування за призначення Юрія Вітренка, який наразі тимчасово виконує обов’язки міністра економіки.