Уряд опублікував Нацплан з вакцинації від COVID-19

Новини України та світу
Хельга Полтавка
22 Квітня 2021, 15:57
Хельга Полтавка
22 Квітня 2021, 15:57

Кабмін опублікував Національний план з вакцинації українців проти коронавірусу до кінця 2021 року. Щомісяця щеплення мають отримувати 5,6 мільйонів людей. Відповідне розпорядження №340-р оприлюднено на сайті уряду.

Згідно з документом, уряд хоче, щоб до 31 грудня 2021 року зробили щонайменше 47,88 мільйонів щеплень. Водночас поки Україна домовилася про постачання 21,9 мільйона доз вакцини.

Як вказано у розпорядженні, у травні в Україні мають зробити щонайменше 5,6 мільйонів щеплень. Для цього за один день мають проводити вакцинацію орієнтовно 182 тисячам людей.

Кабмін доручив міністерству охорони здоров’я доставити в Україну необхідну для таких цілей кількість вакцин проти COVID-19.

Також відомство має щомісяця переглядати план з вакцинації, додаючи туди інформацію про нові контракти на постачання, і забезпечити проведення ефективної інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань вакцинації населення.

Обласним та Київській міській державним адміністраціям доручили забезпечити до 31 грудня 2021 року охоплення вакцинацією більшої частини дорослого населення. Таким чином хочуть сформувати колективний імунітет до вірусу, — йдеться у повідомленні.

Міністерству закордонних справ доручено вжити заходів, спрямованих на підвищення ефективності співпраці з іноземними державами і міжнародними організаціями, щодо постачання в Україну вакцин для профілактики COVID-19.

Нагадаємо, в Україні вакцинація від коронавірусу стартувала 24 лютого. Першими вакцину проти коронавірусу в Україні отримують медичні працівники. Імунізація проводиться препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca. 22 березня почався другий етап вакцинації в країні.

Також почали робити щеплення китайським препаратом CoronaVac та американським Pfizer. Окрім того, Україна очікує на 367 тисяч доз вакцини AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї. А також уряд домовився про постачання 10 мільйонів доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником.

Як повідомляли «Кримські новини», з 20 березня у Києві оголошено локдаун, який продовжено до кінця квітня.