Урочисто піднято кримськотатарський прапор на буксирі «Яни Капу» — Міноборони | QHA media
Фото
26 Червня 2020, 18:51

Урочисто піднято кримськотатарський прапор на рейдовому буксирі «Яни Капу» — Міноборони

Закрити

Сьогодні, 26 червня, в День національного прапора кримськотатарського народу, над буксиром «Яни Капу», який у листопаді 2018 року захопили російські силовики поблизу Керченської протоки, підняли український і кримськотатарський прапори.

Про це повідомили у пресслужбі міністерства оборони.

У ВМС ЗС України урочисто піднято кримськотатарський прапор на рейдовому буксирі «Яни Капу», — йдеться у повідомленні.

У ВМС ЗС України урочисто піднято кримськотатарський прапор на рейдовому буксирі Яни Капу.

Опубліковано Міністерство оборони України Пʼятниця, 26 червня 2020 р.

Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року Росія захопила біля Керченської протоки українські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу», які слідували з Одеси до Маріуполя. Російські військові протаранили українське судно, після чого відкрили по буксиру вогонь на ураження.

У результаті 24 українських моряків взяли в полон, при цьому троє з них були поранені. Незабаром усіх моряків перевезли з анексованого Криму в Москву й утримували в московських СІЗО доти, доки 7 вересня в’язні Кремля не прибули в Україну.

Президент Володимир Зеленський після огляду в Очакові повернутих кораблів повідомив, що Україна буде вимагати від Росії повернути «все, що там є». Також він заявив, що Україна буде проводити у цій справі розслідування, і пообіцяв, що ремонт кораблів буде проведений впродовж трьох місяців.

Дивитись ще: