«Упродовж десятиліть СРСР забороняв згадувати про цю трагедію»: Україна в ООН закликає визнати злочином депортацію кримських татар

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
18 Травня 2020, 18:13
Ігор ЗайцевQHA
18 Травня 2020, 18:13

Україна в ООН й надалі докладатиме усіх зусиль, аби депортація сталінським режимом кримських татар у 1944 році була офіційно визнана міжнародним злочином.

Про це заявив у відеозверненні до держав-членів Організації Об'єднаних Націй постійний представник України в цій організації Сергій Кислиця.

Україна продовжить докладати зусиль для того, щоби депортація кримських татар була визнана злочином, про який пам’ятатимуть завжди, — наголосив він.

Також Кислиця підкреслив, що замовчування злочинних дій та ігнорування агресії приводить до безкарності та продовження окупації.

ООН була заснована для запобігання війнам та порушенням прав людини, — зазначив дипломат.

Кислиця нагадав, що під час депортації десятки тисяч кримських татар загинули, втратили своїх рідних та близьких, а будь-які згадки про це переслідувалися режимом.

Упродовж десятиліть Радянський Союз забороняв згадувати про цю трагедію. Сьогодні Путін свідомо прославляє Сталіна, розгорнувши чергову кампанію насильства та репресій в окупованому Криму, — зазначив він.

Представник України підкреслив, що нинішній президент Росії «досі використовує сталінські методи терору та переслідувань кримських татар», щоби обґрунтувати незаконну окупацію півострова.

18 травня – День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Саме цього дня у 1944 році о четвертій годині ранку за наказом Йосипа Сталіна почалася депортація кримських татар з Криму.

Злочинні дії радянської влади призвели до масових людських жертв і завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічним чином вплинувши на його історичний шлях. Тільки дорогою на заслання та в перший рік після депортації загинуло більше 30 тисяч людей.