«Упевнений, право кримських татар вільно жити на своїй рідній землі буде відновлено». Порошенко про геноцид кримських татар | QHA media
18 Травня 2019, 14:58

«Упевнений, право кримських татар вільно жити на своїй рідній землі буде відновлено». Порошенко про геноцид кримських татар

Закрити

Сьогодні, 18 травня, президент України Петро Порошенко опублікував на своїй сторінці у Facebook пост пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

75 років тому, 18 травня 1944 — трагічна дата в історії кримськотатарського народу. Йдуть з життя свідки, але спогади про влаштований Москвою геноцид залишаються в історичній пам’яті кримських татар — і в пам’яті усього українського народу, — написав Порошенко.

Також президент підкреслив, що «ми не забудемо злочину радянського режиму. І сучасні злочинці будуть покарані за окупацію Кримського півострова і за знущання над кримчанами».

75 років тому, 18 травня 1944 – трагічна дата в історії кримськотатарського народу. Йдуть з життя свідки, але спогади…

Опубліковано Петром Порошенком Пʼятниця, 17 травня 2019 р.

Пам’ятна дата депортації щорічно відзначається 18 травня. Саме цього дня у 1944 році о четвертій годині ранку почалося виселення кримських татар з Криму. Радянська влада звинуватила кримськотатарський народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Усіх кримських татар, що залишалися на півострові, вивезли в Середню Азію і на Урал. Тільки дорогою на заслання і у перший рік після депортації загинуло більше 30 тисяч чоловік.

Дивитись ще: