Українці найпозитивніше ставляться до Православної церкви України — соцопитування | QHA media
Цифри
03 Березня 2020, 18:15

Українці найпозитивніше ставляться до Православної церкви України — соцопитування

Закрити

За результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), найкраще ставлення простежується до Православної церкви України, до якої позитивно ставляться 60,6% українців.

ПЦУ має найкращі показники позитивного ставлення серед українців в усіх регіонах: від 50% на сході до 69,6% на заході. Далі за цим показником йде Українська грекокатолицька церква, до якої позитивно ставляться 35,2% населення, негативно — 6,5%, а баланс при цьому  складає +28,7%. Найбільшої симпатії УГКЦ завоювала серед мешканців західних регіонів.

Єдиною конфесією в Україні, яка має від’ємний баланс, є Українська православна церква Московського патріархату. Її загальний баланс становить -2,2%. До цієї церкви 25,7% опитаних ставляться позитивно, 28% — негативно.

Серед предстоятелів основних церков також найкраще ставлення простежується до митрополита Епіфанія (ПЦУ): 38,4% позитивно ставляться до нього, негативно – 5,7% (баланс +32,7%). Щодо Онуфрія (УПЦ МП) позитивно ставляться 20,9% українців, негативно – 22,1%, баланс таким чином становить -1,2%. Баланс ставлення скоріше від’ємний у західних регіонах України (-12,8%) і в центральних (-6,9%). Скоріше позитивним є баланс ставлення до Онуфрія у південних (+15,4%) та східних (+10,3%) областях, а також на Донбасі (+12,4%).

Також респондентам ставилося питання про те, чим має та чим не має займатися ПЦУ. Загалом, окрім очікуваних «допомога бідним» (37,6% респондентів це зараховують до топ-3 пріоритетних напрямків) і «підвищувати моральність і духовність суспільства» (37%), також до топ-напрямків увійшли такі:

  • сприяння завершенню війни на сході України (27,2%);
  • сприяння розв’язанню соціальних проблем, таких як алкоголізм, наркоманія, проблемні підлітки тощо (23%);
  • сприяння згуртованості населення України, подоланню розбіжностей між жителями різних регіонів (22,2%);
  • допомога армії України (13,9%);
  • сприяння звільненню полонених (13,9%).

КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки з 15 по 27 лютого 2020 року методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера — прим. ред.). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1 223 респондента, що мешкають в усіх регіонах України (окрім АР Крим). Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Дивитись ще: