Українці довіряють армії та волонтерам, не вірять Медведчуку — соцдослідження

Новини України та світу
Ірина Требунських
16 Березня 2021, 16:02
Ірина Требунських
16 Березня 2021, 16:02

Українці найбільше довіряють українській армії та волонтерам, найменше — політикам з партії «Опозиційна платформа — За життя». Такі результати соцопитування сьогодні, 16 березня, опублікував Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

Як виявилося, громадяни не надто вірять у швидке покращення в економічній сфері, адже лише 9% вважають, що у найближчі три місяці економіка країни зросте.

Вважають, що Україна здатна подолати існуючі проблеми протягом найближчих кількох років 19% респондентів, стільки ж впевнені, що країна не здатна їх подолати. Половина опитаних українців — а саме 50,5% — впевнені, що країна здатна подолати труднощі у більш віддаленій перспективі.

Найбільше українці, згідно з дослідженням, довіряють Збройним силам України (70%), волонтерським організаціям (65%), церкві (64%). Щодо держслужб, то 63% респондентів довіряють Держслужбі з надзвичайних ситуацій, 60% — прикордонній службі, 56% — Нацгвардії.

Недовіра найчастіше висловлюється ЗМІ Росії — 82% опитаних українців їм не довіряють. Також недовіру висловили 79% українців судовій системі, Верховній Раді (77,5%), уряду (76%), Вищому антикорупційному суду (73%), політичним партіям (71%).

До всіх політиків, державних посадовців та громадських діячів, чиї прізвища були представлені в опитувальнику, не довіряють українці представникам партії ОПЗЖ. Так, Віктору Медведчуку не довіряють 78%, тоді як довіряють йому 13%, Вадиму Рабіновичу не вірять 76,5%, а довіряють 14%. Михайлу Саакашвілі не вірять 74%, а вірять — 15%, Петру Порошенку відповідно 73% і 22%, Денису Шмигалю відповідно 72% і 16%, Арсену Авакову — 72% і 19%.

Водночас 45% опитаних відповіли, що добре знають про санкції стосовно Медведчука, ще 41,5% — щось чули, а 13% — вперше почули про це під час опитування.

При цьому серед усіх опитаних українців 54% підтримують запровадження цих санкцій (серед тих, хто знав про ці санкції ще до проведення соціологічного опитування — 61%), не підтримують ці санкції — відповідно 21% і 23%.

Також 26% опитаних відповіли, що добре знають про те, що Приморський районний суд Одеси засудив активіста Сергія Стерненка до семи років позбавлення волі з конфіскацією половини майна за звинуваченням у розбійному нападі та незаконному зберіганні вогнепальної зброї. Серед тих, хто знає про рішення суду, оцінки розділилися — 34% дотримуються думки, що рішення суду було об’єктивним, і 34% — що рішення суду є необґрунтованим і політично вмотивованим, ще 32% не змогли дати оцінку.

Дослідження проведене з 5 по 9 березня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Нагадаємо, В Україні ввели санкції проти низки українських і російських громадян, серед яких кум президента РФ Володимира Путіна, український політик Віктор Медведчук і його дружина, колишня телеведуча Оксана Марченко.

Як повідомляли «Кримські новини», 27 лютого у Києві відбулася вже друга акція на підтримку активіста Сергія Стерненка з вимогою переглянути судову справу.