Український суд визнав «екс-представника» Путіна в Криму винним у веденні війни проти України. Белавенцев заочно засуджений до 13 років в'язниці | QHA media

Український суд визнав «екс-представника» Путіна в Криму винним у веденні війни проти України. Белавенцев заочно засуджений до 13 років в'язниці

19 Березня 2019, 12:18
Фото:
Закрити

«Повноважний представник» президента Росії Володимира Путіна у так званому «Кримському федеральному окрузі» Олег Белавенцев заочно засуджений до 13 років позбавлення волі.

Про це у своєму Facebook написав генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Вирок оголошено Святошинським районним судом Києва.

За словами Луценка, слідством встановлено і доведено в суді, що Белавенцев у лютому-березні 2014 року організовував вчинення військовослужбовцями РФ і козаками дій, спрямовані на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, а також підбурював українських військовослужбовців до держзради.

Олега Белавенцева 18 березня 2019 року визнано винним у вчиненні посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, підбурювання до державної зради і веденні агресивної війни проти України.

Крим – це Україна. До 13 років позбавлення волі заочно засуджено уповноваженого представника Президента РФ у так…

Опубліковано Юрієм Луценком Понеділок, 18 березня 2019 р.

Віце-адмірал у відставці Олег Белавенцев закінчив Севастопольське вище військово-морське інженерне училище. У 1985 році був висланий з Англії за шпигунство. У 90-х рр. Белавенцев працював першим заступником гендиректора ФГУП «Росвооружение», а в період, коли його близький друг Сергій Шойгу очолював МНС, був керівником підвідомчого міністерству ФДМ «Агентство «Емерком», яке управляє участю співробітників МНС у міжнародних гуманітарних операціях.

Після того, як у травні 2012 року Шойгу став губернатором Московської області, Белавенцев очолив управсправами уряду Підмосков’я, а за місяць після переходу Шойгу на посаду міністра оборони, Белавенцев очолив ВАТ «Слов’янка», яке через ВАТ «Оборонсервіс» належить Міноборони РФ.

Професійний шпигун і друг Шойгу Белавенцев нагороджений зіркою «Героя Росії«

Белавенцев був представником президента РФ у так званому «Кримському федеральному окрузі» з 21 березня 2014 року — з того дня, коли Путін заснував і сам «округ», і посаду в ньому свого «полпреда». До складу «округу» були включені анексовані Крим і Севастополь. Белавенцев «курирував» кримський «парламент» і «Законодавчі збори» Севастополя.

Окупаційна «влада» без краваток — Аксенов, Белавенцев, Константинов

У 2016 році Белавенцева перевели з окупованого Криму на посаду повноважного представника Путіна у Північно-Кавказькому федеральному окрузі, з якої пішов на пенсію влітку 2018 року.

30 листопада 2016 року QHA media повідомляло про те, що військова прокуратура завершила процедуру досудового розслідування відносно Олега Белавенцева. За сукупністю злочинів, в яких підозрювався Белавенцев, йому загрожувало довічне ув’язнення.

Дивитись ще: