Український катер «Бердянськ» був обстріляний з російського розвідувально-ударного гелікоптера ― Україна в ОБСЄ | QHA media
13 Лютого 2020, 18:15

Український катер «Бердянськ» був обстріляний з російського розвідувально-ударного гелікоптера ― Україна в ОБСЄ

Закрити

Згідно з результатами балістичної експертизи, катер «Бердянськ» був атакований снарядом з російського розвідувально-ударного гелікоптера Ка-52.

Таку інформацію озвучив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях Ігор Лоссовський під час засідання форуму ОБСЄ зі співробітництва в галузі безпеки у Відні, передає «Укрінформ».

Лоссовський зокрема повідомив, що були проведені балістичні експертизи пошкоджень, завданих під час атаки на три українських кораблі та їхні екіпажі з боку Росії 25 листопада 2018 року.

Пробоїна у броньованому катері «Бердянськ» виникла у результаті прямого влучання бронебійним снарядом, випущеним з розвідувально-ударного гелікоптера Ка-52 ВМФ Росії, ― заявив Лоссовський.

Заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні підкреслив, що ці докази «чітко підтверджують агресивний і незаконний характер дій, які РФ здійснила у Чорному морі в листопаді 2018 року».

25 листопада 2018 року поблизу Керченської протоки російські прикордонники протаранили український буксир «Яни Капу», який переправляли з катерами «Нікополь» і «Бердянськ» з Одеси до Маріуполя. Після цього відкрили вогонь на ураження. У результаті обстрілу постраждали троє українських моряків. 24-х українців взяли у полон.

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов’язав РФ негайно звільнити 24-х військових українських моряків, а також повернути Україні захоплені судна «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу» та протягом місяця надати звіт.

7 вересня ув’язнені Кремля прибули в Україну. QHA media публікувало повний поіменний список цього обміну між Україною і Росією.

Дивитись ще: