Українських заробітчан у Польщі стало уп'ятеро більше. До 2014 року їх було 320 тисяч, зараз — півтора мільйона | QHA media
Цифри
04 Липня 2019, 16:09

Українських заробітчан у Польщі стало уп'ятеро більше. До 2014 року їх було 320 тисяч, зараз — півтора мільйона

Закрити

У Польщі перебуває близько півтора мільйона трудових мігрантів з України.

Про це повідомила голова консульського відділу посольства України в Польщі Світлана Криса, передає «Укринформ».

За словами консула, кількість українських заробітчан у Польщі зросла з 2014 року в п’ять разів, до 2014-го їхня кількість оцінювалася приблизно у 320 тисяч.

Українці в Польщі, зазначила Криса, в основному, виконують фізичну роботу: працюють на будівництві й ремонтних роботах, у транспортній сфері, сільському господарстві, сфері обслуговування, на виробництві заводів і фабрик.

Однак є невеликий відсоток українських громадян, які працюють у сфері IT-технологій, у вищих навчальних закладах, у сфері медобслуговування.

При цьому, за офіційною статистикою Управління з питань іноземців Польщі, громадянам України видано 196 тис. дозволів на проживання станом на зараз.

Збільшення кількості українців у Польщі підтверджується і різким зростанням кількості консульських дій.

За словами Криси, найбільш популярною послугою серед українців у Польщі зараз є постановка на консульський облік, яка займає 60% від загальної кількості усіх дій в українських консульствах. Це пов’язано з внесенням у листопаді 2018 року змін до Митного кодексу України щодо порядку ввезення транспортних засобів на іноземній реєстрації на територію України.

Напередодні радіо «Хаят» було визнано найкращим радійним мовником у конкурсі журналістських матеріалів про трудову міграцію серед українських ЗМІ.

Дивитись ще: