Українських політв'язнів Балуха і Шумкова тримають на одному поверсі російської колонії. Балух оголосив голодування | QHA media
Репресії

Українських політв'язнів Балуха і Шумкова тримають на одному поверсі російської колонії. Балух оголосив голодування

27 Червня 2019, 16:15
Закрити

Український політв’язень в Росії, фігурант «справи Правого сектора» Олександр Шумков сидить у камері, розташованій на одному поверсі з камерою іншого в’язня Кремля — Володимира Балуха.

Про це Шумков повідомив латвійській активістці Тетяні Лазде, передає Укринформ.

За словами Шумкова, їх тримають в різних камерах, оскільки вони нібито числяться «злісними порушниками».

Балух Володя сидить на одному поверсі зі мною. Нас тримають в окремих камерах, ми злісні порушники. Новин в тюрмі у мене особливо немає, усі новини отримую з волі, у листах від рідних, друзів і просто людей, які співчувають. Так що, чекаю новин, — написав активістці Шумков.

Шумков подякував усім, хто співчуває йому і сказав, що переживає за Миколу Карпюка і Олега Сенцова, оскільки «у них найбільші терміни».

У свою чергу, як стало відомо російській «Новой газете» з посиланням на адвоката Данила Бермана, Володимир Балух, який так само, як і Олександр Шумков, перебуває в російській колонії міста Торжок Тверської області, знову оголосив голодування.

Адвокат розповів, що відвідав політв’язня 25 червня і тоді ж дізнався від нього про голодування.

Як повідомляло QHA media, у червні українського активіста Володимира Балуха, засудженого «судом» в анексованому Криму нібито за побиття «начальника ІТТ» і за незаконне придбання, збут та зберігання зброї, знову помістили у штрафний ізолятор російської колонії у Тверській області — четвертий раз від моменту прибуття у Торжок. 25 січня 2019 року «Керченський міський суд» не задовольнив клопотання захисту Балуха про його умовно-дострокове звільнення. Після цього політв’язня етапували в Росію.

Олександр Шумков був охоронцем першого лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша, після чого почав службу в лавах ЗСУ. На момент затримання він був дізнавачем військової прокуратури Херсонського гарнізону. У 2017 році на машину, в якій Шумков їхав на зустріч з інформатором, було скоєно напад. Українця нейтралізували ударом електрошокера і у несвідомому стані вивезли на територію РФ. Шумков засуджений до 4 років колонії загального режиму за звинуваченням в «участі у діяльності екстремістської організації» (у зв’язку із нібито членством у забороненому в Росії «Правому секторі»). Формально знаходиться під вартою з 6 вересня 2017 року.

Дивитись ще: