«Українською розмовляють понад 44 мільйони людей» — сьогодні День слов'янської писемності

Новини України та світу
Ірина Требунських
24 Травня 2021, 17:59
Кирило і Мефодій
Ірина Требунських
24 Травня 2021, 17:59

Сьогодні, 24 травня, в Україні та деяких інших країнах відзначають День слов'янської писемності та культури. Цього дня вшановують пам’ять творців слов'янської абетки Кирила і Мефодія, нагадав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Кремінь підкреслив, що за кількістю носіїв українська мова посідає 15-20-е місце у сучасному світі.

Українською сьогодні розмовляють понад 44 мільйони осіб. Українська мова — надзвичайно багата, її словниковий запас нараховує близько 500 тисяч лексем, — написав він.

Мовний омбудсмен уточнив, що українська серед слов’янських мов посідає особливе місце, адже наявність багатьох фонетичних і мор­фологічних відмінностей свідчить про самостійний шлях її розвитку як окремої мови впродовж тривалого часу.

Серед країн, які також сьогодні відзначають День слов'янської писемності та культури — Білорусь, Болгарія, Сербія, Македонія, Чорногорія. В Україні ім'я Кирила і Мефодія мала перша українська політична організація у Києві — Кирило-Мефодіївське братство (1845–1846), а відзначають свято на державному рівні з 2004 року.

Нагадаємо, що Кабмін ухвалив концепцію державної програми щодо розвитку і функціонування української мови на 2022-2030 роки, яка передбачає «лагідну українізацію».

Як повідомляли «Кримські новини», Шостий апеляційний адмінсуд відхилив рішення Окружного адміністративного суду міста Києва щодо скасування нового правопису. Також стало відомо, що в Україні планують створити Музей української мови, який відтворюватиме історію розвитку, заборони та відродження державної мови.