Українською, будь ласка — у Києві протестували проти змін до законопроєкту щодо дубляжу

Новини України та світу
Ірина Требунських
14 Червня 2021, 15:19
Фото: elvisti
Ірина Требунських
14 Червня 2021, 15:19

Світове українство вимагає не чіпати норми мовного закону про обов’язкове демонстрування фільмів, проведення культурних і мистецьких заходів державною мовою. На цьому наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Ухвалений минулого року законопроєкт передбачає демонстрування кінофільмів, що вироблені в Україні, українською мовою. Ця норма має набути чинності за два дні, з 16 липня.

Змінами деякі нардепи хотіли скасувати обов’язковість дубляжу українською мовою фільмів.

Світовий Конґрес Українців (СКУ) звернувся до спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, голови комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микити Потураєва, голів депутатських груп і фракцій із закликом не допустити таких змін до закону.

Ми з прикрістю констатуємо, що до цього часу на українському телебаченні переважають фільми, серіали, розважальні шоу, які демонструються мовою країни-агресора та значно гальмують процес подолання наслідків тривалого зросійщення, — йдеться у повідомленні.

СКУ закликав парламентарів стати на бік українців і держави, «а не обслуговувати інтереси окремих кіновиробників та медіа-холдингів».

Сьогодні, 14 червня, під будівлею комітетів Верховної Ради у Києві активісти провели акцію проти внесення поправок у законопроєкт №4107 про незалежність Нацради України з телебачення і радіомовлення. Трансляцію акції вів «Рух опору капітуляції».

Наше завдання зараз — зупинити цю спробу антимовного путчу. Ці мовні норми, які почнуть діяти з 16 липня, обійдуться дорого деяким проросійським олігархам, — оголосили під час акції.

Фото: 5 канал

Активісти обклеїли сходи будівлі наліпками з фотографією депутата від партії «Слуга народу» Потураєва з підписом «вбивця мови».

Наживо: акція під комітетами ВРУ. Партія Зеленського порушуючи норми та регламент, намагається вивести телебачення з-під дії закону про мову. Якщо це вдасться, так і не почне діяти обов'язковий показ фільмів українською. А це дозволить посилити позиції Росії в нашому інформаційному просторі.✊Підписуйтеся на канал ОпірTV ( https://bit.ly/ОпірTV) 🔥Підтримати:http://bit.ly/DonateROK21Або на картку5168 7450 3006 7174 Павло Білоус

Posted by Рух Опору Капітуляції on Sunday, June 13, 2021

Водночас сам Потураєв, який скликав позачергове екстрене засідання комітету, до будівлі комітетів ВР не з’явився. Про це повідомив депутат від «Європейської Солідарності» Володимир В’ятрович. Натомість Потураєв намагався провести засідання в онлайні без участі тих членів комітету, які прийшли на засідання в будівлі комітетів ВР.

В’ятрович вів трансляцію спроби провести засідання на своїй сторінці у Facebook.

ЗУПИНИЛИ СПРОБУ АНТИМОВНОГО ПУТЧУ

Posted by Volodymyr Viatrovych on Monday, June 14, 2021

Засідання проведене так і не було, тож зміни про виведення телебачення з-під дії закону про державну мову комітет не ухвалив.

Раніше пропрезидентська фракція «Слуга народу» і найбільші медіахолдинги не домоглися від парламенту розгляду закону щодо відтермінування вимоги показувати фільми та серіали на телебаченні та в кінотеатрах лише українською. За законопроєкт проголосувала недостатня кількість депутатів.

Нагадаємо, що Кабмін ухвалив концепцію державної програми щодо розвитку і функціонування української мови на 2022-2030 роки, яка передбачає «лагідну українізацію».

Як повідомляли «Кримські новини», українською сьогодні розмовляють понад 44 мільйони осіб, а словниковий запас мови нараховує близько 500 тисяч лексем.