Українського політв'язня не відвідують лікарі, - Полозов

Новини
Євген БерезовськийQHA
20 Листопада 2020, 18:47
Євген БерезовськийQHA
20 Листопада 2020, 18:47


Українського політв'язня Івана Яцкіна, який знаходиться в Лефортовському СІЗО не відвідують лікарі. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив адвокат Микола Полозов.

Сьогодні вдруге на цьому тижні зустрівся з моїм підзахисним українським політв'язнем Іваном Яцкіним. Іван Григорович повідомив, що за минулі два дні лікарі його не відвідували. Ще раз поставили перед слідством питання про необхідність обстеження Івана Яцкіна офтальмологом. В окулярах, які у нього є він бачить погано. А для замовлення нових потрібно розуміти наскільки впав зір, - уточнив адвокат українського політв'язня

Полозов також повідомив, що з посилки, яку йому передали, лише невелика частина потрапила Яцкіну - менше трьох кілограмів із загальної ваги посилки 70 кг.

Не пропустили 20 банок тушонки, шоколад і багато чого іншого. Пропустили тільки каву і печіво. По тушонці пояснили, що в жерстяних банках не можна, по решті навіть пояснювати не стали. Оголосили Івану Яцкіну, що непропущені продукти відправлять на утилізацію. Будемо з'ясовувати за актами, що саме не передали і чому одразу на утилізацію відправляють. Знову запитував, що чутно з приводу обміну. Всім, хто не забуває українських політв'язнів і підтримує їх, Іван Яцкін передає палкий привіт! - написав Микола Полозов

У грудні 2019 року представництво президента України в Автономній Республіці Крим повідомило, що жителі Криму, яких утримують на території півострова і в РФ, будуть включені в список для обміну на наступному етапі звільнення. У січні 2020 року факт переговорів про це підтвердив президент України Володимир Зеленський.


Івана Яцкіна затримали в середині жовтня 2019 року в Криму співробітники ФСБ, його вивезли до Москви, де помістили в ізолятор «Лефортово». Тільки в грудні стало відомо про арешт кримчанина. Його звинувачують у ніби державній зраді у формі шпигунства. За версією російських слідчих, він збирав у Криму та передавав владі України відомості, що становлять державну таємницю РФ.

Як раніше повідомляли «Кримські новини», в Росії перший апеляційний суд загальної юрисдикції розглянув позов на продовження арешту кримчанина Івана Яцкіна в слідчому ізоляторі до 16 грудня.