Українського активіста Приходька заарештували в Криму на два місяці. Прокуратура АРК зареєструвала кримінальне провадження у зв'язку із його незаконним арештом | QHA media
Репресії

Українського активіста Приходька заарештували в Криму на два місяці. Прокуратура АРК зареєструвала кримінальне провадження у зв'язку із його незаконним арештом

10 Жовтня 2019, 19:28
Закрити

«Київський районний суд» в анексованому Сімферополі заарештував українського активіста Олега Приходька до 10 грудня 2019 року.

Про це повідомив адвокат Назім Шехмамбетов інформаційному пабліку «Ґрати».

За словами адвоката, Приходька заарештували нібито у зв’язку із підготовкою теракту і незаконним виготовленням вибухових речовин.

За версією слідства, Приходько нібито мав намір підірвати будівлю адміністрації міста Саки, щоб примусити владу Криму «до входження півострова до складу України». Він не визнав провину і назвав арешт «політичним переслідуванням за українську позицію».

Під час засідання «суду» у якості запобіжного заходу «прокуратура» вимагала заарештувати Приходька на два місяці, обґрунтовуючи це тим, що «злочин», в якому його звинувачують, має «особливо тяжкий характер».

Захист просив обрати інший запобіжний захід, а сам Приходько наполягав, що знайдена у нього вибухівка була підкинута під час обшуку.

Нічого робити мені, терактами займатися? У мене два гаража, вони (співробітники) хотіли один оглядати. Я їм кажу, другий відкривати? Вони відповіли, що у них немає постанови на другий гараж. Я їм сказав, що можу відкрити обидва гаража, тому що мені приховувати нема чого. Для мене стало несподіванкою, коли вони почали діставати речі, яких у мене взагалі не було ніколи. Зараз ЗМІ знімуть і покажуть: «Ось у себе під носом закопав, а тут співробітники пильні приїхали і роззброїли». Нехай відбитки знімуть з усього.

⚡️Суд в Крыму арестовал украинского активиста Олега Приходько на два месяцаУкраинского активиста Олега Приходько,…

Опубліковано Ґрати Четвер, 10 жовтня 2019 р.

Тим часом, прокуратура АРК за фактом незаконного позбавлення волі громадянина України зареєструвала кримінальне провадження за частиною 1 статті 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі).

Підставою для порушення кримінальної справи стало звернення представника президента України в АР Крим Антона Кориневича.

ПРОКУРАТУРА АВТОНОМІЇ РОЗПОЧАЛА КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ ЗА ФАКТОМ НЕЗАКОННОГО ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ ПРОУКРАЇНСЬКОГО АКТИВІСТА…

Опубліковано Прокуратура Автономної Республіки Крим Четвер, 10 жовтня 2019 р.

Як писало QHA media, в анексованому Криму увечері 9 жовтня затримали проукраїнського активіста з міста Саки Олега Приходька разом з його дружиною Любов’ю Приходько.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що затримання Приходька за його проукраїнську позицію нагадує справу колишнього політв’язня Кремля Володимира Балуха і свідчить, що Росія продовжить брати українців у заручники для подальшого обміну.

У лютому цього року 10 співробітників ФСБ забрали під час обшуку в будинку Олега Приходька, серед іншого, 2 ноутбуки, телефон, чорно-червоний і український прапори, українську і кримськотатарську символіку і старі листівки. Після обшуків його доставили в «управління ФСБ в Криму», де українцю довелося довго пояснювати, що з 2014 року ніякої активної діяльності він не проводить.

Дивитись ще: