Українського активіста Олега Приходька внесли до терористичного списку Росії. Тепер політв'язню заблокували банківську картку, на яку виплачувалася пенсія | QHA media
Репресії
02 Грудня 2019, 19:05

Українського активіста Олега Приходька внесли до терористичного списку Росії. Тепер політв'язню заблокували банківську картку, на яку виплачувалася пенсія

Закрити

Українського активіста з окупованого Криму Олега Приходька внесли до переліку осіб, причетних до екстремістської діяльності або тероризму Федеральної служби з фінансового моніторингу РФ (Росфінмоніторинг).

Image result for олег приходько"

Приходько на сайті Росфінмоніторингу фігурує у списку під номером 6663.

Як заявила «Крым.Реалии» керівниця «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник, включення до переліку Росфінмоніторингу відбувається у відношенні до тих громадян, у яких вирок набув законної сили: це статті про визнання людини винною за терористичними і екстремістськими статтями Кримінального кодексу Росії.

При цьому, окрім вироку, є й інші підстави для внесення до такого списку: процесуальне рішення про визнання людини підозрюваною або постанова слідчого про притягнення особи у якості обвинуваченого з терористичної або екстремістської статті.

За її словами, внесення до цього переліку українця порушує презумпцію невинуватості.

Тим часом дружина активіста Любов Приходько повідомила, що йому заблокували банківську картку, на яку виплачувалася пенсія.

31 жовтня «суд» в окупованому Криму залишив під арештом українського активіста Олега Приходька, обвинуваченого нібито у підготовці теракту. Затримали його увечері 9 жовтня у його власному будинку.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що затримання Приходька за його проукраїнську позицію нагадує справу колишнього політв’язня Кремля Володимира Балуха і свідчить, що Росія продовжить брати українців у заручники для подальшого обміну.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомляла, що до СІЗО не передають необхідні для Олега Приходька ліки: у нього захворювання шлунково-кишкового тракту і сечостатевої системи.

Дивитись ще: