Українська контррозвідка викрила нацгвардійця на держзраді

Новини
Ірина Требунських
25 Листопада 2020, 17:55
Ірина Требунських
25 Листопада 2020, 17:55

Контррозвідка викрила командира одного з підрозділів Національної гвардії, який співпрацював зі спецслужбами держави-агресора Росії.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Як виявилося, нацгвардієць у 2019 році був завербований представниками генштабу збройних сил РФ, яким продавав інформацію про українські війська.

За завданням кураторів, агент збирав інформацію про надання міжнародними партнерами військової допомоги підрозділам Нацгвардії та діяльність іноземних інструкторів. Також російську розвідку цікавили схеми розташування українських військових об’єктів, — йдеться у повідомленні.

Докази співпраці з російськими спецслужбами були виявлені під час обшуку за місцями служби і проживання командира підрозділу. Йому оголосили про підозру у державній зраді. Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання нацгвардійця під вартою.

«Кримські новини» повідомляли, що 14 квітня контррозвідка СБУ викрила високопоставленого агента російської ФСБ у вищих ешелонах української влади — агентом виявився генерал-майор СБУ Валерій Шайтанов.

Вже 16 квітня контррозвідники затримали колишнього співробітника Центру спецоперацій «А» СБУ, який, як і Шайтанов, також підтримував контакти з полковником ФСБ Росії Ігорем Єгоровим.