Україна звернеться в УЄФА у зв'язку із матчем у Стамбулі команди з анексованого Криму | QHA media
26 Березня 2019, 13:39

Україна звернеться в УЄФА у зв'язку із матчем у Стамбулі команди з анексованого Криму

Закрити

Україна, швидше за все, звернеться в УЄФА у зв’язку із проведенням матчу між командою «Істанбулспор» (Стамбул) і створеної у 2016 році командою з кримського міста Бахчисарай — «Кизилташ».

Про це QHA media повідомила радник міністра молоді та спорту України з питань Криму Гаяна Юксель.

За її словами, у зверненні до УЄФА буде повідомлено, що проведення подібних матчів з командами з тимчасово окупованих територій не припустимо, і у цьому випадку команда «Істанбулспор» порушує міжнародне право.

Юксель зазначила, що міністерство молоді та спорту сповістило про ситуацію МЗС України і зв’язалося з посольством України в Туреччині. Відомство також звернулося до СБУ.

Я хочу звернути увагу на той факт, що сам матч, який відбудеться 27 березня, є відкритим для преси. Тобто, це явний підтекст пов’язаний з тим, щоб пропагувати у ЗМІ цей матч, — сказала Юксель.

Вона також пояснила, що таким чином окупаційна «влада» Криму намагається зробити усе можливе для визнання півострова російським і використовує для цього не тільки політичні та економічні, а й культурні та спортивні зв’язки.

Футбольний клуб «Істанбулспор» 25 березня на своїй сторінці у Twitter повідомив, що має намір зіграти з клубом з Криму, скориставшись перервою у матчах першої турецької ліги.

Відзначимо, головним досягненням стамбульського клубу є перемога у чемпіонаті Туреччини у 1932 році. Зараз «Істанбулспор» знаходиться у першій турецькій лізі.

Після окупації Криму Росією влада РФ створила нові юридичні обличчя для кримських команд, проте за правилами Міжнародної федерації футболу, без дозволу Федерації футболу України, УЄФА та самої ФІФА перевести клуби в іншу юрисдикцію неможливо. УЄФА заборонив кримським клубам виступати у змаганнях Росії і проводити матчі на території іншого члена ФІФА. У квітні 2017 року відроджена Кримська федерація футболу увійшла до складу Федерації футболу України.

Дивитись ще: