Україна засудила переслідування журналістів білоруського медіа TUT.by

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Травня 2021, 18:35
Головна редакторка TUT.BY Марина Золотова (праворуч). Мінськ, 3 вересня 2020 року
Ірина Требунських
19 Травня 2021, 18:35

Україна засудила блокування одного з найвідоміших незалежних інформаційних ресурсів у Білорусі TUT.by. Офіційну позицію країни опублікував речник міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

Він зазначив, що Україна закликає білоруську владу припинити атаки на свободу слова.

Засуджуємо блокування владою Білорусі медіа-ресурсу і переслідування його журналістів. TUT.by відомий високими стандартами журналістики та об’єктивним висвітленням подій, — йдеться в офіційній заяві.

Заява пов’язана з блокуванням порталу і обшуками в будинках його редакторів, що сталося напередодні, 18 травня. Силовики затримали щонайменше 14 співробітників інформаційного порталу.

Виявилося, що Генпрокуратура заявила про публікацію «забороненої інформації» на сайті, а проти посадових осіб ТОВ «Тут Бай Медіа» порушили кримінальну справу за нібито ухилення від сплати податків.

Нагадаємо, що у Білорусі 15 березня на два місяці заарештували журналіста-розслідувача міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm Дениса Івашина, який має статус закордонного українця.

Як повідомляли «Кримські новини», журналісток каналу «Белсат» Катерину Андреєву і Дарину Чульцову в Білорусі засудили до двох років позбавлення волі з конфіскацією техніки на користь держави. Як зазначає «Наша ніва», журналісток засудили за висвітлення протестів і розгону мітингу в Мінську.