Україна застосувала санкції проти російських установ, які проводять незаконні археологічні розкопки в Криму | QHA media
31 Травня 2019, 10:10

Україна застосувала санкції проти російських установ, які проводять незаконні археологічні розкопки в Криму

Закрити

Україна ідентифікувала юридичні особи, які причетні до незаконних археологічних розкопок в Криму, і взастосувала проти них санкції.

Про це йдеться у повідомленні міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (МінТОТ).

До санкційного списку МінТОТ потрапили 28 наукових і музейних установ.

У рамках здійснення моніторингу дотримання правового режиму тимчасово окупованої території відомство також встановило низку фізичних осіб, які отримали дозволи на проведення незаконних археологічних розкопок.

До 15 з них, які є громадянами Російської Федерації, з ініціативи МінТОТ, указом президента України від 19 березня 2019 року було застосовано санкції.

У повідомленні наголошується, що протягом останніх п’яти років РФ активно проводить незаконні археологічні розкопки в анексованому Криму, залучаючи до них провідні наукові та музейні установи. Також активну участь в археологічних розкопках беруть кримські наукові установи, які були незаконно зареєстровані як російські юридичні особи.

Велика кількість незаконних археологічних розкопок здійснюється у рамках реалізації Росією великих інфраструктурних проектів — спорудження транспортного переходу через Керченську протоку, будівництво так званої «траси Таврида» тощо.

‼️МТОТ ІНІЦІЮЄ ЗАСТОСУВАННЯ САНКЦІЙ ДО НАУКОВИХ УСТАНОВ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬ НЕЗАКОННІ АРХЕОЛОГІЧНІ РОЗКОПКИ В КРИМУ#МТОТ…

Опубліковано Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Четвер, 30 травня 2019 р.

Раніше повідомлялося про те, що в Криму трасою «Таврида» знищена стародавня фортеця пізніх скіфів Керменчик-Бурун.

13 лютого в окупованій Росією Керчі на розкопках Пантікапея на горі Мітрідат впала знаменита давньогрецька арка з колонами і різьбленим кам’яним портиком.