Україна запроваджує санкції за будівництво опери у Севастополі

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Березня 2021, 16:35
Проєкт оперного театру біля пам’ятника «Обороні Севастополя». Фото: sueddeutsche.de
Ірина Требунських
02 Березня 2021, 16:35

Україна запроваджує санкції проти приватного австрійського архітектурного бюро Coop Himmelb(l)au. Про це на запит «Радіо Свободи» відповіли у міністерстві закордонних справ.

Санкції передбачені за участь австрійських архітекторів у проєкті будівництва оперного театру в тимчасово окупованому Севастополі. Обмеження стосуватимуться власне бюро та його керівництва за «співробітництво з російською окупаційною адміністрацією та пособництво у спробі легітимізації Росією анексії Криму».

Окрім того, в Україні порушують кримінальну справу щодо дій архітектурного бюро.

Україна започаткувала внутрішньодержавні процедури з кримінального переслідування бюро Coop Himmelb(l)au у зв’язку із участю у проєкті з побудови оперного театру в окупованому Росією Севастополі, — повідомили у відомстві.

Нагадаємо, наприкінці минулого року керівник віденського архітектурного бюро Coop Himmelb(l)au Вольф Прікс підтвердив факт участі його бюро у двох проєктах: будівництво музейно-театрального комплексу в російському Кемерові та спорудження опери в окупованому Севастополі.

Прокуратура АР Крим зареєструвала кримінальне провадження за фактом порушення представниками австрійського архітектурного бюро Coop Himmelb(l)au порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію Криму з метою проєктування спорудження оперного театру в Севастополі.

Як повідомляли «Кримські новини», в МЗС Австрії заявили, що факт окупації визнається або не визнається лише державами, а дії приватних компаній не слід розглядати як нібито порушення відповідної політики невизнання.