Україна виплатила кредити МВФ за програмою stand-by 2014 року | QHA media
04 Вересня 2019, 16:19

Україна виплатила кредити МВФ за програмою stand-by 2014 року

Закрити

Україна розрахувалася з Міжнародним валютним фондом (МВФ) за програмою stand-by, відкритої у 2014 році.

Про це повідомляє «Интерфакс-Украина», посилаючись на прес-службу Центробанку.

Україна 3 вересня провела останній платіж з розпочатої у 2014 році програми stand-by з МВФ. Останній платіж становив $156,4 млн в еквіваленті, — йдеться у повідомленні.

Поточна програма співпраці між Україною і МВФ у рамках механізму stand-by була затверджена 19 грудня 2018 року.

Обсяг 14-місячної програми еквівалентний $3,9 млрд. При цьому близько $1,4 млрд надані одразу, тоді як умовою виділення решти коштів є успішні піврічні перегляди програми у 2019 році.

Місія МВФ працювала в Україні у травні, проте поїхала без рекомендацій щодо виділення чергового траншу. Голова місії МВФ Рон ван Роден заявив про її готовність повернутися до Києва після парламентських виборів і формування нового уряду.

За прогнозами Нацбанку України, угода про нову програму розширеного фінансування з МВФ на термін 3-4 роки обсягом від $5 млрд до $10 млрд може бути досягнута до кінця цього року, що дозволить до січня отримати перший транш у розмірі близько $2 млрд.

Візит місії МВФ в Україну очікується з 10 — 24 вересня.

QHA media повідомляло, що наприкінці грудня 2018 року Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом на умовах програми Stand-By Arrangement (SBA). Сума траншу складала 1,4 млрд. доларів.

Дивитись ще: