Україна ввела санкції проти Придністров’я і Білорусі

Новини України та світу
Ірина Требунських
20 Листопада 2020, 19:14
Ірина Требунських
20 Листопада 2020, 19:14

Україна і ще сім європейських країн приєдналася до рішення Ради Євросоюзу проти лідерів Придністров'я. Крім того, Україна приєдналася до санкцій ЄС щодо деяких посадовців в Білорусі.

Про це йдеться в пресрелізах Ради ЄС, опублікованих 20 листопада.

Рада ЄС ухвалила продовження існуючих санкцій проти керівництва Придністровського регіону Республіки Молдова до 31 жовтня 2021 року. Крім того, Рада ЄС ухвалила санкції проти колишнього президента Білорусі Олександра Лукашенка та деяких високопосадовців через фальсифікацію виборів і порушення прав людини.

Згідно з опублікованими пресрелізами, відповідні європейським санкції ввели країни, серед яких й Україна.

До рішення Ради приєднуються країни-кандидати Республіка Північна Македонія, Чорногорія та Албанія та країни ЄАВТ (Європейська асоціація вільної торгівлі) Ісландія, Ліхтенштейн та Норвегія, члени Європейського економічного простору, а також Україна, — йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Крім того, відповідні європейським обмеження проти Придністровського регіону ввела Грузія.

Як повідомляли «Кримські новини», 6 листопада Рада Євросоюзу ухвалила додатковий список санкцій щодо Білорусі за фальсифікацію виборів і застосування насильства до мирних демонстрантів.

Нагадаємо, санкції проти лідерів Придністров'я вперше були введені в 2010 році і відтоді щорічно переглядаються.

До цього про введення санкцій проти білоруських офіційних осіб у заявили Латвія, Литва і Естонія.

Раніше «Кримські новини» публікували інтерв’ю з німецьким істориком Мартіном Аустом про окупацію Росією таких територій, як Південна Осетія, Абхазія, Придністров’я і Крим.