«Україна відкриває пряме авіасполучення з Саудівською Аравією» — Умєров

Новини України та світу
Хельга Полтавка
31 Травня 2021, 18:24
Хельга Полтавка
31 Травня 2021, 18:24

З червня з України до Саудівської Аравії літатимуть перші прямі авіарейси. Це третя країна Перської (Арабської) затоки, з якою Україна матиме пряме авіасполучення. 

Про це повідомив народний депутат і співголова депутатської групи дружби з Саудівською Аравією Рустем Умєров, інформує партія «Голос».

Умєров вважає, що відкриття прямих авіарейсів — це позитивний сигнал і крок до збільшення інвестицій в Україну.

Якщо вводять прямі рейси, значить зацікавленість нашою країною зростає. Плюс щорічно бюджет отримуватиме гроші від туризму. Наприклад, з Ер-Ріяду в Київ літатиме три регулярні рейси на тиждень. І це тільки на початковому етапі. Якщо попит збільшиться, то авіакомпанія планує ввести й щоденні рейси. Введення лише одного рейсу може щорічно принести в бюджет до декількох десятків мільйонів щорічно, — сказав Умєров.

Він додав, що також потрібно працювати над запуском прямого авіасполучення і з рештою країн регіону: Кувейтом, Бахрейном і Оманом.

На думку парламентаря, сьогодні стратегічне завдання України — розширити ринки збуту української продукції не тільки на Заході, а й на Близькому Сході та в Африці.

«Найбільш популярною країною серед цих країн поки залишається ОАЕ, де зараз працює понад 200 українських компаній. У 2020 році загальна торгівля між Україною та ОАЕ минулого року склала майже мільярд доларів. З Катаром зовнішня торгівля взагалі досягла найбільшого показника за всю історію. Але навіть це не весь потенціал, який ми можемо використати в регіоні», — сказав Умєров.

Умєров також повідомив, що наша країна їх цікавить, зокрема, як аграрна країна. Робота з країнами Затоки кардинально відрізняється від співробітництва із західними колегами.

«Щоб успішно працювати в умовах цих ринків, нам потрібно постійно підтримувати комунікацію на найвищому рівні. Країни Затоки — це монархії, які завжди працюють з першими особами держав. Ми маємо не просто розуміти культуру, правила та специфіку ведення бізнесу. Треба також підсилювати роботу на міжпарламентському та найвищих рівнях: завдяки групам дружби, комітетським візитам тощо», — сказав Умєров.

Нагадаємо, що авіатрафік над Україною істотно знизився. Мінінфраструктури пропонувало уряду виділити 500 мільйонів гривень на фінансову підтримку авіагалузі.