Україна шість разів позивалася проти Росії в Євросуд з прав людини

Новини
Ірина Требунських
18 Вересня 2020, 18:56
Ірина Требунських
18 Вересня 2020, 18:56

Серед міжнародних справ щодо збройних конфліктів, які наразі розглядає Європейський суд з прав людини, нараховується п’ять позовів України проти Росії.

Про це свідчить пресреліз, опублікований ЄСПЛ сьогодні, 18 вересня.

Один з перших позовів, датований 2014 роком, стосується викрадення дітей.

Ця справа стосується ймовірного викрадення трьох груп дітей у східній частині України та їхнього вивезення до Росії в період з червня по серпень 2014 року, — йдеться у повідомленні.

Рішення у цій справі не ухвалене.

Водночас, розгляд позову 2015 року щодо репресій проти кримських татар в тимчасово окупованому Криму скасований власне Україною. Як пояснюють в ЄСПЛ, це було зроблено, щоб не дублювати позиви, адже до суду звернулися власне представники кримськотатарського народу. «Уряд України повідомив, що не бажає продовжувати розгляд заяви, враховуючи, що індивідуальна заява (№ 49522/14), що стосується тієї ж теми, перебуває на розгляді в суді», — йдеться у пресрелізі.

Два позови України до ЄСПЛ стосуються протиправного захоплення у Керченській протоці у 2018 році українських моряків та кораблів, а також тривалого тримання українських громадян на території Росії та судилище над ними. Ці справи й досі знаходяться на розгляді.

Ще два міждержавні позови (2014 і 2016 роки) пов’язані з тимчасовою окупацією Криму РФ та її збройною агресією на територіях Донецької та Луганської областей. За цими позовами рішення ще не ухвалені.

Як повідомляли «Кримські новини», 2 вересня Європейський суд з прав людини не задовольнив клопотання щодо запровадження негайних тимчасових заходів в інтересах захисту прав Кримської єпархії Православної церкви України на окупованому Росією Кримському півострові.