Рішення у цій справі не ухвалене.
Водночас, розгляд позову 2015 року щодо репресій проти кримських татар в тимчасово окупованому Криму скасований власне Україною. Як пояснюють в ЄСПЛ, це було зроблено, щоб не дублювати позиви, адже до суду звернулися власне представники кримськотатарського народу. «Уряд України повідомив, що не бажає продовжувати розгляд заяви, враховуючи, що індивідуальна заява (№ 49522/14), що стосується тієї ж теми, перебуває на розгляді в суді», — йдеться у пресрелізі.
Два позови України до ЄСПЛ стосуються протиправного захоплення у Керченській протоці у 2018 році українських моряків та кораблів, а також тривалого тримання українських громадян на території Росії та судилище над ними. Ці справи й досі знаходяться на розгляді.
Ще два міждержавні позови (2014 і 2016 роки) пов’язані з тимчасовою окупацією Криму РФ та її збройною агресією на територіях Донецької та Луганської областей. За цими позовами рішення ще не ухвалені.
Як повідомляли «Кримські новини», 2 вересня Європейський суд з прав людини не задовольнив клопотання щодо запровадження негайних тимчасових заходів в інтересах захисту прав Кримської єпархії Православної церкви України на окупованому Росією Кримському півострові.