Україна розповість у ПАРЄ про «Кримську платформу» і стягування російських військ до її кордонів

Новини України та світу
Хельга Полтавка
19 Квітня 2021, 15:13
Хельга Полтавка
19 Квітня 2021, 15:13

Народна депутатка України, голова постійної делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марія Мезенцева повідомила, що планує розповісти про «Кримську платформу», а також анонсувала розгляд питання збройної ескалації на україно-російському кордоні на сесії ПАРЄ, яка стартувала 19 квітня у Страсбурзі.

Про це вона написала у Facebook.

Зараз буде засідання політичних груп, на якому я буду, як членкиня групи Європейської народної партії, а також й інші колеги з делегації в своїх групах порушувати такі питання: збільшення присутності російських військ на кордоні з Україною, ініціативу «Кримська платформа», а також запрошення представників кожної з політичних груп ПАРЄ в Україну для здійснення ознайомчого візиту, в тому числі на Донбас, — написала Мезенцева.

Розпочинаємо весняну сесію ПАРЄ 2021 у Страсбурзі з зустріччі онлайн з польською делегацією. Одразу хочеться відмітити,...

Posted by Maria Mezentseva on Monday, April 19, 2021

За її словами, також запланована зустріч з Комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович — обговорення питань прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

«Також буде виступати президентка Молдови Мая Санду, якій кожен делегат може поставити питання, а також розглянемо проєкт резолюції щодо політики національних меншин в Європі», — додала Мезенцева.

Нагадаємо, Росія останнім часом істотно збільшує бойові дії своїх гібридних сил на окупованій частині Донбасу, які грубо порушують умови режиму припинення вогню, але при цьому намагається звинуватити в цих порушеннях Збройні сили України.

Окрім того, значне нарощування російських військ у Криму і біля кордонів України викликає у Києва і його західних союзників занепокоєння з приводу можливості нового відкритого вторгнення російських військ в Україну.

Як повідомляли «Кримські новини», раніше Мезенцева заявляла, що «Кримська платформа» працюватиме на теренах Парламентської асамблеї Ради Європи, яка обрана як додатковий майданчик.