Україна рішуче протестує проти порушень окупантами прав людини в Криму

Новини
Ольга ПолтавкаQHA
02 Вересня 2020, 17:15
Ольга ПолтавкаQHA
02 Вересня 2020, 17:15

Україна протестує проти порушення прав людини та переслідування своїх громадян в анексованому Криму й працює для звільнення усіх політв'язнів Кремля і полонених.

Про це йдеться у заяві Офісу президента.

Україна рішуче протестує проти порушення прав людини та переслідування своїх громадян, які проживають у тимчасово окупованому Криму, — підкреслили в ОП.

В Офісі очільника держави розповіли, що цими днями в суді у російському Ростові-на-Дону розглядається справа кримськотатарських активістів, громадянських журналістів і правозахисників, яким загрожує від 15 до 21 року суворого режиму.

Зазначається, що Марлена Асанова, Мемета Белялова, Тимура Ібрагімова, Ернеса Аметова, Сервера Зекір’яєва, Сейрана Салієва, Сервера Мустафаєва і Едема Смаїлова обвинувачують в "організації та участі в терористичній організації".

Фактично корінний народ Криму позбавляють права на те, щоб сповідувати свою релігію на рідній землі, — наголосили в ОП.

В ОП додали, що серед обвинувачених – батько 13 дітей Сервер Зекір'яєв, правозахисник і координатор руху "Кримська солідарність", кавалер ордена "За заслуги" ІІІ ступеня Сервер Мустафаєв, громадянський журналіст і батько трьох дітей Тимур Ібрагімов, голова релігійної громади "Топчикой" Едем Смаїлов.

У президента також запевнили, що Україна щоденно працює заради звільнення усіх політв’язнів і полонених, яких тримають на тимчасово окупованих територіях і на території Росії.

Україна рішуче протестує проти порушення прав людини та переслідування своїх громадян, які проживають у тимчасово...

Опубліковано Офіс Президента України Середа, 2 вересня 2020 р.

Як повідомляли «Кримські новини», 31 серпня російські силовики знову прийшли з обшуками в будинки кримських татар.