Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю

Новини України та світу
Хельга Полтавка
25 Травня 2021, 13:13
Хельга Полтавка
25 Травня 2021, 13:13

Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю з 26 травня. 

Таке рішення ухвалив Кабмін на позачерговому засіданні, повідомив прем'єр Денис Шмигаль у Telegram.

З 00:00 годин 26 травня Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю. Щойно на позачерговому засіданні уряд доручив Мінінфраструктури, Державіаслужбі та ДП «Украерорух» вжити для цього необхідних заходів, — написав прем'єр.

За його словами, також українським авіакомпаніям і літакам заборонятиметься виконувати польоти в повітряному просторі Білорусі. Держприкордонслужба отримала доручення припинити оформлення пасажирів, які прямують з Білорусі або в Білорусь у митних пунктах аеропортів.

Ситуація з примусовою посадкою літака компанії Ryanair у Мінську є порушенням Конвенції про міжнародну цивільну авіацію. Рішення нашого уряду спрямоване на забезпечення безпеки польотів і пасажирів, — підкреслив Шмигаль.

Представники білоруської опозиції заявляли про те, що екіпаж літака Ryanair у неділю, 23 травня, розвернувся і взяв курс на Мінськ через загрозу бути збитим білоруським винищувачем.

При цьому в офіційній заяві Ryanair у неділю не згадувалося і про головну мету цієї спецоперації білоруського КГБ, яку багато хто вже назвав «повітряним піратством» — затримання білоруського опозиціонера Романа Протасевича, який перебував на борту літака. Також затримали дівчину Романа — Софію Сапегу, котра перебувала разом з ним на борту.

Як повідомляли «Кримські новини», 23 травня у Мінську затримали засновника опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, який перебував на борту літака Афіни – Вільнюс. Борт здійснив екстрену посадку через повідомлення про вибуховий пристрій.

Нагадаємо, Литва закликала своїх громадян залишити територію Білорусі. Країни закривають повітряний простір.