Україна продемонструвала в ОБСЄ російські паспорти представників ОРДЛО у Тристоронній контактній групі

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
21 Травня 2020, 18:47
Ігор ЗайцевQHA
21 Травня 2020, 18:47

Українська делегація під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер продемонструвала копії російських паспортів так званого «глави ДНР» Дениса Пушиліна і представників окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), яких Росія запросила до участі в Тристоронній контактній групі (ТКГ).

Про це повідомив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк, передає «Укрінформ».

Під час сьогоднішнього засідання Постійної ради в онлайн-режимі ми акцентували увагу присутніх іноземних делегацій на спроби Росії на переговорах в Мінську не тільки зняти з себе відповідальність як з учасника конфлікту на сході України, а й нав'язати участь в засіданнях ТКГ тих людей, які не є населенням тимчасово окупованих територій Донбасу і взагалі є громадянами РФ, — заявив він.

За словами посла, під час засідання він продемонстрував копії іноземних і внутрішніх паспортів РФ, які належать Владиславу Дейнего і Наталії Ніканоровій — так званим «міністрам закордонних справ» т.зв. «ЛНР» і «ДНР» відповідно, участь яких на перемовинах у Мінську просуває Росія від імені ОРЛО та ОРДО.

Окрім того, на засіданні Постійної ради ОБСЄ був продемонстрований і російський паспорт Дениса Пушиліна — глави російської окупаційної «адміністрації» на окупованій Донеччині.

У ході засідання українська делегація підкреслила, що ці представники тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей, яких запросила російська сторона для участі в ТКГ, не є місцевими жителями. Останні можуть бути представлені тільки місцевими органами влади, обраними на законних місцевих виборах, організованих відповідно до Конституції України та законодавства України. Росія ж запросила на переговори в Мінську людей з російськими паспортами, які були приведені до влади не шляхом демократичних і чесних виборів, а за допомогою російської зброї і найманців, — заявив Цимбалюк.

Він вказав на те, що Мінський пакет заходів передбачає проведення консультацій з представниками ОРДО в рамках ТКГ і Україна працює в цьому напрямку. У той же час участь в таких консультаціях мають брати ті місцеві жителі ОРДЛО, які не є представниками російської окупаційної влади і не мають російських паспортів.

Під час засідання Постійної ради ОБСЄ голова місії України при ОБСЄ також нагадав, що склад Тристоронньої контактної групи чітко визначено в першому реченні Мінського протоколу, який має наступний вигляд: «За результатами розгляду та обговорення пропозицій, внесених учасниками консультацій в Мінську 1 вересня 2014 року, Тристороння контактна група в складі представників України, Російської Федерації та Організації з безпеки і співпраці в Європі досягла розуміння щодо необхідності здійснення наступних кроків».

Ми попросили всі делегації країн-учасниць ОБСЄ пам'ятати про це кожен раз, коли російська делегація спробує просувати своє викривлене бачення складу ТКГ. Є тільки три учасники Тристоронньої контактної групи: Україна, РФ і ОБСЄ, — підкреслив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні.

QHA media повідомляло, що під час онлайн-зустрічі Тристоронньої контактної групи представники Києва запропонували повернути окупований Донбас у податкове поле України та верифікувати українське майно в ОРДЛО.