«Україна подолала російське лобі у ПАРЄ щодо прав кримських татар» — Мезенцева

Новини України та світу
Хельга Полтавка
22 Червня 2021, 11:28
Хельга Полтавка
22 Червня 2021, 11:28

Українським делегатам у Парламентській асамблеї Ради Європи попри спротив російського лобі вдалося внести принципові правки до проєкту резолюції на захист прав кримських татар на території окупованого Криму.

Про це заявила голова Постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ Марія Мезенцева, повідомляє «Укрінформ».

Ще не розпочалися голосування на літній сесії, але ми вже можемо констатувати величезну перемогу. Сам факт того, що файл, який називається «стан кримських татар», а ми його ще називаємо «про порушення прав кримських татар», є на літній сесії. Це величезна перемога, — відзначила голова української делегації.

Мезенцева також повідомила, що упродовж квітня-травня уся делегація боролася за недопущення включення до тексту документу правок, що їх вносили представники російського лобі у ПАРЄ, і які підірвали би зміст документу та його спрямованість на захист кримських татар.

Тобто лобі російське ми збили, — наголосила народна депутатка.

Вона висловила упевненість, що правки, які подала Україна, будуть підтримані під час голосування за резолюцію, адже їх вже затвердив профільний комітет ПАРЄ.

Серед інших пріоритетів української делегації на літній сесії ПАРЄ вона відзначила дебати з конвенції Ради Європи щодо запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція).

Мезенцева висловила переконання, що Рада має ратифікувати Стамбульську конвенцію вже цього року.

Дебати і голосування проєкту резолюції щодо порушення прав кримських татар в окупованому Криму (The situation of Crimean Tatars) заплановані на середу, 23 червня.

Також Мезенцева повідомила, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, як представник головуючої у Комітеті міністрів Ради Європи країни найближчим часом планує відвідати Україну, зокрема, лінію розмежування на Донбасі.

Вона також зазначила, що українські депутати візьмуть активну участь у дебатах про права діаспор у Європі та щодо загрози для усієї Європи через ситуацію у Білорусі.

Нагадаємо, у Страсбурзі 21-24 червня проходить літня сесія ПАРЄ. Делегати працюють у «гібридному» форматі.

«Кримські новини» повідомляли, управління ООН представило нову доповідь щодо порушення прав у Криму.