Україна піднялася на 13 позицій в рейтингу економічної свободи. Водночас залишилась на останньому місці серед країн Європи | QHA media
Цифри
27 Березня 2020, 17:44

Україна піднялася на 13 позицій в рейтингу економічної свободи. Водночас залишилась на останньому місці серед країн Європи

Закрити

За підсумками 2019 року у рейтингу економічної свободи Україна піднялася на 13 пунктів. Про це йдеться у дослідженні, складеному Heritage Foundation.

Згідно з дослідженням, за 2019 рік Україна посіла 134 місце з можливих 180. Сусідами України у рейтингу стали Бенін на 133 місці та Пакистан, який займає 135 місце.

Повідомляється, що найнижчі бали Україна отримала за показниками фінансової та інвестиційної свобод (30 та 35 балів із 100 відповідно), найвищі — у показниках «фіскальне здоров’я» (83,9) та «податковий тягар».

Забезпечення права власності судовою системою в Україні не надійне. Корупція залишається серйозною проблемою: зараз замало політичної волі для боротьби з нею, незважаючи на сильний тиск з боку громадянського суспільства, — йдеться у повідомленні.

Серед позитивних зрушень в Україні дослідники Heritage Foundation виокремили повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення і земельну реформу.

Рейтинг очолює Сінгапур, за ним йде Гонконг, Нова Зеландія, Австралія, Швейцарія та Ірландія. Замикає рейтинг Куба, Венесуела та Північна Корея, які займають 178, 179 та 180 місця відповідно.

Індекс економічної свободи розраховується за 12 показниками, розбитими на чотири категорії: ефективність права, регуляторна ефективність, діяльність влади і відкритість ринків.

Як повідомляло QHA media, Україна зайняла 78 місце у рейтингу демократії у дослідженні британської компанії Economist Intelligence Unit.

Дивитись ще: