«Україна передала бойовикам список з 11 осіб для обміну» — Кравчук

Новини України та світу
Ірина Требунських
20 Листопада 2020, 13:15
Ірина Требунських
20 Листопада 2020, 13:15
Леонід Кравчук. Фото: Liga.net

Українська сторона передала представникам окупантів окремих територій Донецької та Луганської областей список з іменами 11 людей, яких вимагає випустити з полону. Про це повідомив голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в інтерв’ю «Громадському».

Кравчук заявив, що українській стороні достеменно невідомо, «скільки людей на тих територіях страждають у різних формах тиску», але знає, «що такі люди є».

Чекаємо на відповідні подання з боку ОРДЛО. Тому що цей обмін — це не просто одностороння дія. Поки що таких зустрічних кроків з боку ОРДЛО ми не бачимо, — сказав голова делегації.

Він уточнив, що спершу українська сторона в ТКГ хоче здійснити обмін тих людей, списки яких вже підготовлені. Вже потім, за словами Кравчука, діятимуть за принципом «всіх на всіх» і «добиватимуться, щоб це сталося найближчим часом».

Напередодні народний депутат, делегат Курултаю кримськотатарського народу Рустем Умєров повідомив, що запропонував розробити пропозиції для утворення Міжвідомчого координаційного центру, який зосередиться на звільненні українських політв’язнів. «Звернення з цього питання будуть направлені на президента України, Кабмін, зацікавлені комітети ВРУ, Генеральну прокуратуру України, Уповноважену ВРУ з прав людини», — написав він у Facebook.

Як повідомляли «Кримські новини», міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав розрізняти дипломатичні кроки щодо кримських татар від обмінів, які проводяться у рамках Мінського процесу і стосуються лише певних регіонів Донецької і Луганської областей.

Нагадаємо, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 6 березня заявила, що до списку на обмін з Росією включили 86 незаконно ув’язнених кримських татар.