«Україна отримає унікальні ракетні катери від Великобританії» — Вудс

Новини України та світу
Ірина Требунських
05 Березня 2021, 12:36
Тім Вудз вшановує пам’ять українських військових, які загинули у битві за аеропорт в Донецьку
Ірина Требунських
05 Березня 2021, 12:36

Першою частиною стратегії розвитку Військово-морських сил, яка розроблена спільно зі США та Великобританією, є москітний флот. Про це в інтерв’ю виданню «День» розповів аташе з питань оборони посольства Великої Британії, комодор Королівських ВМС Тім Вудс.

Москітний флот — це сукупність швидкохідних і маневрених малих бойових кораблів. Вудс розповів, що ВМС України матиме невеликі швидкісні кораблі, озброєні гарматами і ракетами, які можуть діяти як у Чорному морі, так і на мілководді Азовського моря.

Перевага москітного флоту полягає в тому, що він забезпечуватиме заборону доступу на морі. Іншими словами — стримуватиме і забезпечуватиме оборону проти Чорноморського флоту Росії, який порушує територіальну цілісність України, — пояснив британський аташе.

Так, Україна вже має власні бойові катери «Гюрза», США надають патрульні катери класу Island і Mark VI. За словами Вудса, наразі дві великі британські компанії обирають проєкт ракетних катерів, який буде кращим для України. Передбачається, що катери від британської сторони матимуть 50-65 метрів завдовжки, оснащені артилерійськими системами та ракетами. «Це будуть ракети нового класу, спроєктовані спеціально для України британською промисловістю», — уточнив комодор.

За словами Вудса, перші чотири катери побудують у Великобританії, щоб навчити українських фахівців. Чотири наступні катери будуватимуть власне вже в Україні. «Інша опція, яка ще не сформалізована, це спільне проєктування бойових кораблів британської промисловості з українським проєктним бюро у Миколаєві», — додав Вудс.

Нагадаємо, 5 серпня зі складу Збройних сил України звільнили капітана 1-го рангу Андрія Риженка, який розробив концепцію «Москітний флот і перспективи розвитку ВМСУ як варіант асиметричної відповіді силам агресора» та сприяв швидкому нарощуванню чисельного складу ВМС ЗСУ за рахунок отримання плавскладу в іноземних держав.

Як повідомляли «Кримські новини», Великобританія анонсувала новий проєкт підтримки мешканців тимчасово окупованого Росією Криму.