Україна отримає додатково 10 мільйонів доз вакцини Pfizer

Новини України та світу
Ірина Требунських
01 Травня 2021, 17:36
Ірина Требунських
01 Травня 2021, 17:36

Україна уклала контракт з фармацевтичною компанією Pfizer щодо постачання додаткових 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19. Про це повідомляє Офіс президента.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, що таким чином в цьому році Україна отримає загалом 20 мільйонів доз вакцини Pfizer. «Після довготривалих і важких переговорів із компанією Pfizer ми досягли домовленості про постачання додаткових доз, сьогодні вночі ми підписали відповідний контракт», — розповів міністр.

Тепер завдання держави — забезпечити вакцинацію максимальної кількості громадян. Також потрібно активніше пояснювати людям важливість щеплення проти ковіду, адже це єдина можливість подолати пандемію, — прокоментував президент Володимир Зеленський.

Згідно з підписаним контрактом, доставку вакцин поділять на три партії. Перші 500 000 доз країна отримає вже в травні-червні, ще п’ять мільйонів — у третьому кварталі року. Решта 15 мільйонів доз вакцини Pfizer Україна отримає у вересні-грудні.

Нагадаємо, Кабмін опублікував Національний план з вакцинації українців проти коронавірусу до кінця 2021 року. Щомісяця щеплення мають отримувати 5,6 мільйонів людей. 

В Україні вакцинація від коронавірусу стартувала 24 лютого. Імунізація проводиться препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca. 22 березня почався другий етап вакцинації в країні.

Як повідомляли «Кримські новини», оперативна група зі стратегічних комунікацій зовнішньополітичної служби ЄС опублікувала звіт, як Росія проводить узгоджену медіакампанію з метою пропагування своєї сумнівної речовини від коронавірусу і дискредитації конкурентів.