«Україна не зобов’язана погоджувати роботу КПВВ з незаконними збройними формуваннями» — представниця країни у ТКГ Третьякова | QHA media
ВІДЕО
16 Червня 2020, 18:08

«Україна не зобов’язана погоджувати роботу КПВВ з незаконними збройними формуваннями» — представниця країни у ТКГ Третьякова

Закрити
Галина Третьякова

Україна, як суверенна держава, не зобов’язана погоджувати роботу контрольних пунктів в’їзду-виїзду з незаконними збройними формуваннями фейкових республік «Л/ДНР». Про це заявила представниця України в робочій підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи, народна депутатка від «Слуги народу» Галина Третьякова в ефірі телеканалу «Наш».

Вона розповіла, що коли під час зустрічі ТКГ українська сторона оприлюднила умови пропуску через КПВВ на підконтрольну Україні територію під час епідемії, окупанти з фейкових республік висловили подив, що з ними не погодили ці умови.

Наче Україна як суверенна держава має це з кимось узгоджувати. Ми суб’єктивовані, маємо право і навіть мусимо діяти на своїй території у той спосіб, який ми вважаємо за потрібне. Нам не може бути нав’язаний якийсь сценарій, — сказала Третьякова.

Також депутатка зазначила, що напрацьовані українською стороною заходи безпеки щодо запобігання поширення COVID-19 на КПВВ пов’язані з тим, що Росія — в трійці країн з найбільшим числом заражень коронавірусною інфекцією.

За минулу добу в Російській Федерації зафіксовано 8241 новий випадок COVID-19. У підсумку загальна кількість випадків зараження на 16 червня становила в РФ 544 725 осіб. З цим показником РФ є третьою країню у світі за кількістю підверджених випадків захворювання.

Нагадаємо, що з 10 червня Україна частково відновила пропуск людей і транспортних засобів через лінію розмежування на КПВВ «Станиця Луганська» і «Мар’їнка». Попри це бойовики відмовляються пропускати громадян через КПВВ в зоні проведення операції Об’єднаних сил, а також перешкоджають вільному руху в межах гуманітарних дорожніх коридорів у контрольних пунктах пропуску на Донбасі.

Як повідомляло QHA media, МінТОТ ініціює зміну розкладу роботи КПВВ у Донецькій та Луганській областях. Там пропонують дозволити перетинати кордон в ранкові та вечірні години, адже тривале перебування на відкритому повітрі під сонцем може спричинити шкоду громадянам.

Кабмін ухвалив рішення, що люди, які для складання ЗНО перетинають кордони, адмінмежі чи лінії розмежування, не мають проходити двотижневу обсервацію.

Дивитись ще: