Україна направила Нікарагуа ноту протесту через відкриття консульства в окупованому Криму, яке очолив учасник російської анексії | QHA media
28 Серпня 2020, 12:29

Україна направила Нікарагуа ноту протесту через відкриття консульства в окупованому Криму, яке очолив учасник російської анексії

Закрити
Дмитро Кулеба. Фото з Facebook

В окупованому Криму відкрилося «почесне консульство» Нікарагуа, яке очолив учасник російської анексії півострова Олег Белавенцев.

Про це повідомив очільник міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу 28 серпня.

Українське відомство направило владі Нікарагуа ноту протесту і закликало скасувати це рішення.

Особливо кричущий факт, що на посаду консула призначили Олега Белавенцева, якого у 2019 році Святошинський районний суд Києва засудив до 13 років за зазіхання на територіальну цілісність України. Ми розцінюємо це як пряме порушення законодавства України та недружній крок Нікарагуа, –наголосив міністр.

Він додав, що Нікарагуа попередили про застосування санкцій, якщо «консульство» не закриють.

Кулеба зазначив, що якщо ці заходи не подіють, то Україна готова вдатися до більш жорстких дій.

Реакції влади Нікарагуа на заяви керівництва МЗС України поки що немає.

Нагадаємо, що 21 березня 2014 року Олега Белавенцева призначили повноважним представником президента Росії в утвореному в той же день у так званому «Кримському федеральному окрузі». 28 липня 2016 року Росія скасувала «Кримський федеральний округ», включивши його до складу Південного федерального округу. Белавенцев втратив пост представника президента Володимира Путіна в окупованому Криму.

У березні 2019 року Святошинський районний суд Києва заочно засудив Олега Белавенцева до 13 років позбавлення волі. Його визнали винним в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, підбурюванні до державної зради і веденні агресивної війни.

У серпні 2020 року стало відомо, що вирок не набув чинності, так як Київський апеляційний суд ще не розглянув апеляційну скаргу подану захистом Белавенцева.

Як повідомляли «Кримські новини», в МЗС України засудили візит президента Росії Путіна в окупований Крим та направили ноту протесту Москві.