«Україна має зобов'язання». Президент ПАРЄ відреагувала на рішення Верховної Ради відкликати запрошення місії Асамблеї на парламентські вибори | QHA media
03 Липня 2019, 16:29

«Україна має зобов'язання». Президент ПАРЄ відреагувала на рішення Верховної Ради відкликати запрошення місії Асамблеї на парламентські вибори

Закрити

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск’є заявила, що шкодує через рішення Верховної Ради відкликати запрошення для спостереження місії ПАРЄ за достроковими парламентськими виборами.

Про це з посиланням на заяву Паск’є повідомляє «Европейская правда».

Президент ПАРЄ наголосила, що Асамблея ще з 1994 року співпрацює з Україною зі спостереження за виборами, і це дозволило «істотно поліпшити» законодавчу базу і виборчу практику.

Я маю підкреслити, що Україна як член Ради Європи знаходиться під процедурою моніторингу Асамблеї і у неї є зобов’язання запропонувати Асамблеї спостерігати за президентськими і парламентськими виборами, — заявила Паск’є.

Також президент ПАРЄ повідомила, що готова обговорювати поліпшення відносин між Асамблеєю, українським парламентом і його делегацією у ПАРЄ.

У ніч з 24 на 25 червня Парламентська асамблея Ради Європи змінила існуючий санкційний механізм і запросила Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 2 липня голова Верховної Ради Андрій Парубій відкликав запрошення для міжнародних спостерігачів від ПАРЄ на позачергові парламентські вибори в Україні.

Дивитись ще: