«Україна має виходити на «Кримську платформу» з найжорсткішими пропозиціями тиску на Росію» — Чубаров

Новини України та світу
Тетяна ІваневичQHA
26 Лютого 2021, 19:20
Тетяна ІваневичQHA
26 Лютого 2021, 19:20

Україна має виходити на «Кримську платформу» з найжорсткішими пропозиціями щодо тиску на Росію, мобілізовуватись і мобілізовувати партнерів для пришвидшення деокупації Криму.

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час телемарафону до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим і Севастополя. Він акцентував на необхідності перейти до заходів, що переведуть розмови про деокупацію півострова в практичну площину.

Треба, щоб українська держава виходила на «Кримську платформу» з найжорсткішими пропозиціями. Включаючи введення ембарго на російські енергоносії, відключення (Росії) від міжнародної банківської системи SWIFT та інші ідеї, які можуть змусити Росію повернутися в межі міжнародного права. В України вже немає часу на якусь зайву дипломатію ані між собою, ані з міжнародними партнерами. Треба мобілізовуватись самим і мобілізовувати наших партнерів. Підтримка Криму має бути перетворена в конкретні зусилля, — підкреслив Чубаров.

Рефат Чубаров відзначив, що кожен день окупації Криму несе страждання кримчанам — і кримським татарам, і українцям. Він зауважив, що окупація триває вже сім років і там «вже в школу пішло покоління, яке народилось поза межами суверенітету України».

Голова Меджлісу також подякував усім тим кримчанам, тисячі з яких 26 лютого 2014 року взяли участь у мітингу спротиву в Сімферополі, які вийшли захистити свою державу Україну. Він висловив жаль, що пізніше держава не змогла захистити своїх громадян, що силовий кримський блок, який мав би захищати український суверенітет, був уражений тотальним зрадництвом.

Чубаров підкреслив важливість того, щоб ті люди в Криму, які зробили все, щоб захистити державу, і які зараз не сприймають окупацію, отримали від України чіткий сигнал щодо перспектив повернення Криму.

Ми зараз маємо говорити не стільки про те, хто винний (в окупації), хоч це важливо, а про те — як повернути Крим під суверенітет України. Я бачу припинення всіх бід і жахіть, які переживають люди в Криму, через припинення джерела цих страждань. А це джерело — це російська окупація, — наголосив глава Меджлісу. 

Як повідомляли «Кримські новини», в День спротиву російській окупації Криму та Севастополя відбулись важливі події. 

Президент США Джо Байден заявив свою позицію щодо несприйняття російської окупації Криму і пригрозив Росії притягненням до відповідальності.

Із заявами про підтримку українського суверенітету над Кримом і засудженням російської окупації виступили й інші країни.

Президент Володимир Зеленський підписав указ щодо заходів для розвитку і підтримки кримськотатарської мови, культури і захисту прав жителів окупованого Крима.

Установчий саміт «Кримської платформи» запланований на 23 серпня 2021 року. За його підсумками планується підписати Кримську Хартію.