Україна ініціює створення у ЄС позиції спецпредставника з Криму

Новини
Ольга ПолтавкаQHA
01 Грудня 2020, 17:17
Ольга ПолтавкаQHA
01 Грудня 2020, 17:17

Україна виступає за створення у Європейскому Союзі посади спеціального представника щодо Криму. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю турецькому агентству Anadolu.

Кулеба сказав, що ЄС є хорошим партнером для України і підтримує її від самого початку війни, але "простір для поліпшення" ще є.

Ми хотіли б, щоб була створена позиція спеціального представника ЄС щодо Криму. Тому що ці кризи відбуваються навіть не в безпосередній близькості від Європи, вони відбуваються у Європі, і вони заслуговують особливого розгляду, — зазначив він.

Міністр зазначив, що адміністрація Дональда Трампа багато зробила для Криму, наприклад, «декларацію Помпео» у 2018 році.

"Але у той же час обраний президент Джо Байден знає історію України та її боротьби з російською агресією з тих пір, як він був віцепрезидентом при президенті Обамі", — сказав він.

Він буде досить жорстко ставитися до Росії, коли мова зайде про її агресію проти України. І ми будемо вести всебічний, орієнтований на результат діалог з його адміністрацією з цього питання, — заявив міністр.

А також він додав, що президент Байден — перший американський президент в історії, якому не потрібно вивчати українське досьє після обрання, тому що він вже дуже добре знає ситуацію в Україні.

Як повідомляли «Кримські новини», Дмитро Кулеба на 42-му засіданні Ради міністрів закордонних справ держав-членів Організації чорноморського економічного співробітництва запропонував заступника міністра закордонних справ Василя Боднара на посаду генерального секретаря постійного міжнародного секретаріату ОЧЕС.