Україна і Грузія засудили численні порушення Росією міжнародного права

Новини України та світу
Ірина Требунських
24 Квітня 2021, 16:21
Давід Залкаліані і Дмитро Кулеба
Ірина Требунських
24 Квітня 2021, 16:21

Україна та Грузія рішуче засуджують численні порушення Росією міжнародного права, зокрема блокування Керченської протоки, триваючу окупацію українських та грузинських територій, бордеризацію в Грузії та обстріли на Донбасі.

Це підтвердили міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та його колега з Грузії Давід Залкаліані.

Під час розмови обговорили такі проблеми, як нарощування військової присутності Росії поблизу українських кордонів, на тимчасово окупованих територіях Донбасу, а також окупованого Криму. Залкаліані підмітив, що до подібних дестабілізуючих дій Кремль вдавався напередодні російсько-грузинської війни 2008 року.

Сторони приділили особливу увагу зміцненню безпеки у регіоні Чорного моря, зокрема поглибленню взаємодії військово-морських сил України та Грузії із чорноморськими державами-членами НАТО, — йдеться у повідомленні МЗС.

Міністри домовилися про взаємопідтримку в отриманні Плану дій щодо членства в НАТО. «Членство України та Грузії в Євросоюзі та НАТО — лише питання часу», — заявив глава МЗС України. Він також привітав повернення до України після тривалої перерви посла Грузії.

У свою чергу голова грузинської дипломатії позитивно оцінив ініціативу України «Кримська платформа» і підтвердив готовність своєї країни брати активну участь в її діяльності.

Дмитро Кулеба: членство України та Грузії в ЄС і НАТО — це питання часу

🇺🇦🇬🇪 Dmytro Kuleba: «Членство України та Грузії в ЄС і НАТО — це питання часу».Перебуваючи з робочим візитом у Румунії, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з міністром закордонних справ Грузії Давідом Залкаліані.У фокусі: 📌 безпекова ситуація в регіоні, нарощування військової присутності Росії поблизу кордонів з Україною і на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму, блокування РФ Керченської протоки📌 триваюча окупація українських та грузинських територій, бордеризація в Грузії та небажання РФ підтвердити відданість режиму припинення вогню на Донбасі📌 зміцнення безпеки у регіоні Чорного моря, зокрема поглиблення взаємодії військово-морських сил України та Грузії із чорноморськими державами-членами НАТО📌 співпраця та координація дій задля наближення України і Грузії до вступу в ЄС і НАТО, зокрема отримання Плану дій щодо членства в АльянсіДмитро Кулеба привітав повернення до України після тривалої перерви посла Грузії за результатами нещодавньої телефонної розмови президентів двох держав.Детальніше на сайті МЗС: https://cutt.ly/FvMuCGVПосольство України в Грузії / უკრაინის საელჩო საქართველოშიEmbassy of Georgia to Ukraine

Posted by Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine on Saturday, April 24, 2021

Нагадаємо, в середині квітня 2021 року у Грузії повідомили, що готуються повернути посла до Києва. Міністр закордонних справ Грузії Давід Залкіані зазначив, що нинішня ситуація довкола України «не дозволяє, щоб у нас не було на місці посла».

Вже 22 квітня до України, після майже року перерви, повернувся посол Грузії Теймураз Шарашенідзе, якого відкликали до Тбілісі для консультацій у травні минулого року через призначення Михеїла Саакашвілі головою виконавчого комітету Національної ради реформ.

Як повідомляли «Кримські новини», Європейський суд з прав людини визнав, що Росія винна у низці порушень прав людини після окупації Південної Осетії та Абхазії, але не несе відповідальності за ці регіони під час російсько-грузинської війни.