Україна, Грузія і Молдова підписали меморандум щодо євроінтеграції

Новини України та світу
Ірина Требунських
17 Травня 2021, 16:45
Давід Залкаліані, Дмитро Кулеба та Ауреліу Чокой. Скріншот
Ірина Требунських
17 Травня 2021, 16:45

Сьогодні, 17 травня, у Києві міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба, Грузії Давід Залкаліані та Молдови Ауреліу Чокой підписали меморандум щодо співпраці задля спільної успішної євроінтеграції трьох країн. Як повідомляє МЗС України, меморандумом країни створили «Асоційоване тріо».

Кулеба нагадав, що три країни мають статус асоційованого членства з Євросоюзом.

Це нова ініціатива дуже вчасна, вона допоможе нашим трьом країнам ефективніше рухатися разом по шляху євроінтеграції, — підкреслив голова МЗС України.

Зазначається, що «Асоційоване тріо» включає три основних елементи. Це структурування консультацій щодо євроінтеграції між МЗС трьох країн, долучення до діалогу з європейськими інституціями і координація позиції у межах «Східного партнерства».

Залкаліані наголосив, що цей меморандум є логічним продовженням тісної співпраці трьох країн щодо питань європейської інтеграції. «Ми поділяємо цінності Євросоюзу і це є нашим суверенним вибором, і жодна держава не може змінити напрямку до Євросоюзу», — сказав голова МЗС Грузії.

Чокой, у свою чергу, акцентував увагу на тому, що всі три країни вже мають певні євроінтеграційні надбання, такі як безвізовий режим, асоційоване членство, відповідні реформи.

Кожна з трьох країн має свої конкретні інтереси і конкретні питання на порядку денному співпраці з ЄС. Та ми будемо співпрацювати з тих питань, де бачимо ще додану вартість наших тристоронніх зусиль, — додав Чокой.

Наживо з МЗС. Міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба, Грузії Давід Залкаліані та Молдови Ауреліу Чокой започатковують Асоційоване Тріо України, Грузії та Молдови

Posted by Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine on Monday, May 17, 2021

Нагадаємо, Україна і Євросоюз цього року починають процес перегляду Угоди про асоціацію у частині щодо торгівлі товарами.

Як повідомляли «Кримські новини», 15 жовтня у Херсоні відкрили перший Офіс євроінтеграції.