Україна буде змушена вводити обмеження для нещеплених громадян

Новини України та світу
Хельга Полтавка
02 Серпня 2021, 13:
Хельга Полтавка
02 Серпня 2021, 13:

Україна найближчим часом введе обмеження для нещеплених громадян.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький у Facebook.

Він нагадав, що цього тижня почнуть діяти нові правила перетину кордону. Зокрема, щоб мінімізувати ризики поширення мутації коронавірусу, українці та іноземці здаватимуть тест на коронавірус під час в'їзду до країни.

Виняток – громадяни України, які зробили хоча б одне щеплення від ковіду, та мешканці інших країн із сертифікатами. Для невакцинованих подорожуючих з Росії та Індії (якщо перебували у країні більше семи днів) обов’язкова самоізоляція, — заявив Радуцький.

За його словами, Україна згодом також буде вимушена запроваджувати обмеження для невакцинованих громадян.

МОЗ вже анонсував, що у випадку погіршення епідеміологічної ситуації працюватимуть школи, де вакциновано не менше 80% вчителів (на даний час щеплена лише половина педагогів).

На мою думку, аналогічні обмеження логічно запровадити для транспортників, підприємств громадського харчування та комерційних або комунальних структур, співробітники яких безпосередньо контактують з населенням. Хворий водій маршрутки інфікує аж ніяк не менше людей, ніж вчитель, — пояснив Радуцький.

Також він додав, що в країні не говорять про обов'язкову вакцинацію, ніхто не має права змушувати людину робити щеплення.

Але цілком справедливо вимагати, щоб роботу, яка передбачає контакт з великою кількістю людей, виконували вакциновані співробітники. Ще місяць тому в нас був дефіцит препаратів для щеплення. Але на позаминулому тижні ми отримали подад двох мільйонів доз вакцин, на минулому тижні ще 2,5 мільйони. Вакцинація відкрита для всіх бажаючих. Підприємствам пропонуємо подавати заявку, замовляти мобільну бригаду і вакцинувати співробітників просто на робочому місці. Тому тепер кожен вирішує сам – дозвілля і повноцінна робота або вимушені обмеження на час чергової хвилі коронавірусу, — додав Радуцький.

Нагадаємо, прем'єр Денис Шмигаль заявляв, що шість тижнів поспіль збільшується темп імунізації в Україні.

Як повідомляли «Кримські новини», перші випадки нового штаму коронавірусу «Дельта плюс» виявили одразу в трьох містах Туреччини.