Угоди на 390 мільйонів євро і продовження санкцій проти Росії: в Брюсселі відбувся саміт «Україна — ЄС» | QHA media
Цифри

Угоди на 390 мільйонів євро і продовження санкцій проти Росії: в Брюсселі відбувся саміт «Україна — ЄС»

07 Жовтня 2020, 15:27
Закрити

Євросоюз не визнає жодних «виборів», проведених державою-окупантом Росією на території Криму і закликає РФ звільнити усіх незаконно ув’язнених громадян України на Кримському півострові та в Росії, включно з кримськотатарськими активістами.

Про це йдеться у спільному зверненні президента Європейської ради Шарля Мішеля, віцепрезидента Єврокомісії Жозепа Борреля та президента Володимира Зеленського за підсумками 22-го саміту «Україна — ЄС», який відбувся 6 жовтня у Брюсселі.

Вимагаємо від Росії забезпечити прохід до Азовського моря відповідно до міжнародного права. Закликаємо Росію повністю взяти на себе відповідальність та використати свій вплив на підтримувані нею збройні формування для повного виконання Мінських домовленостей, — йдеться у заяві.

Нещодавно ЄС продовжив термін дії своїх економічних санкцій проти Росії, тривалість яких залишається прив’язаною до повної реалізації Мінських домовленостей.

Під час саміту учасники домовилися про необхідність створення в Україні Національного центру протимінної діяльності задля очищення територій окремих районів Донецької та Луганської областей.

Боррель та Мішель підтвердили роль України як стратегічної транзитної країни для газу і привітали продовження успішної імплементації безвізового режиму для громадян України.

Представники Євросоюзу нагадали, що Україна отримала пакет підтримки у 190 мільйонів євро та програму макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 мільярда євро для подолання пандемії COVID-19 та її соціально-економічного впливу. «Ми висловили готовність співпрацювати над забезпеченням доступу до майбутньої вакцини проти COVID-19 як глобального спільного надбання за доступними цінами», — додали вони.

У свою чергу прем’єр Денис Шмигаль повідомив, що під час 22-го саміту «Україна — ЄС» учасники підписали угоди на загальну суму 390 млн євро.

Йдеться про дві угоди з Європейським інвестиційним банком — 300 млн євро на фінансування проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні» і 30 млн євро позики за угодою «Логістична мережа (модернізація та цифровізація «Укрпошти»)».

З самим Євросоюзом підписали три угоди. Згідно з ними, 30 мільйонів євро підуть на допомогу східним областям України для подолання негативних наслідків пандемії та російської агресії, а 20 мільйонів — на залучення громадянського суспільства до політичних процесів. Ще 10 мільйонів євро передбачили на виконання угоди «Кліматичний пакет для стабільної економіки в Україні».

Україна за останній рік досягла великих успіхів в імплементації Угоди про асоціацію. Так вчора під час 22-го Саміту…

Опубліковано Денис Шмигаль Вівторок, 6 жовтня 2020 р.

Як повідомляли «Кримські новини», 22 вересня президент Володимир Зеленський під час зустрічі з Високим представником Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Жозепом Боррелем наголосив на «критичній важливості збереження тематики деокупації Криму у фокусі уваги ООН та ЄС».

Дивитись ще: