Учаснику «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Шейхалієву — 42

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
22 Червня 2021, 15:08
Тетяна Нікішина
22 Червня 2021, 15:08

Політв'язню Рустему Шейхалієву сьогодні виповнюється 42 роки. Громадянського журналіста заарештували у березні 2019 року в Сімферопольському районі Криму і відтоді він перебуває за ґратами.

Про це нагадує об'єднання «Кримська солідарність».

На сьогодні Шейхалієв перебуває у СІЗО в російському Ростові-на-Дону. «Справа другої сімферопольської групи» розглядається по суті. Вдома на нього чекають дружина, дорослі сини і молодша донька.

Рустем — це така людина, яка що думає, те й говорить. Самостійно ставав на ноги, працював, зводив будинок. Мріяли добудувати і жити в ньому. У нас щодня було свято поруч з ним, — поділилася спогадами дружина політв'язня.

Нагадаємо, найбільш численна група політв'язнів представлена ​​«справами» щодо кримських мусульман («справи Хізб ут-Тахрір») — їх 11. Найбільш численний кейс у цій групі — «друга сімферопольська група». У рамках цієї справи переслідується 25 осіб.

Як повідомляли «Кримські новини», уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Російська Федерація переслідує 93 кримських татар за політичними мотивами, з них 78 відбувають незаконне покарання на території РФ.