У засудженої окупантами пенсіонерки Довгополої погіршився стан здоров’я

Новини України та світу
Ірина Требунських
14 Квітня 2021, 18:49
Галина Довгопола
Ірина Требунських
14 Квітня 2021, 18:49

В уродженки Бахчисарая, 66-річної Галини Довгополої, яку окупанти в Криму засудили до 12 років колонії начебто за «шпигунство», значно погіршився стан здоров’я. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Як виявилося, після етапування кримчанки зі слідчого ізолятора у Москві до СІЗО окупованого Росією Сімферополя, у неї загострилися хронічні хвороби і з'явилися нові симптоми. Так, через загострення хвороби хребта посилився больовий синдром, слабкість у м’язах ніг, зоні тазу та періодичне оніміння кінцівок. Також вона скаржиться на періодичні гіпертонічні кризи через те, що не отримує лікування гіпертонічної хвороби.

При цьому «управління» СІЗО у Сімферополі ігнорує прохання щодо надання необхідної медичної допомоги.

Такі злочинні дії розцінюю як катування та нелюдське поводження, що порушує статтю 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Окрім того, Довгополу позбавили права на справедливий суд, — написала Денісова.

Омбудсменка уточнила, що жінці держава-окупант не дала реалізувати свої процесуальні права щодо оскарження в апеляційному порядку незаконного вироку.

Уповноважена з прав людини в Україні звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з вимогою негайно відновити порушені права Довгополої. Також Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини пані Мішель Бачелет і комісара Ради Європи з прав людини пані Дуні Міятович, голови ОБСЄ пані Анн Лінде.

Як повідомляли «Кримські новини», 64-річну жительку Севастополя Галину Довгополу 27 листопада 2019 року незаконно затримали силовики РФ на тимчасово окупованій території Криму, а згодом заарештували за нібито державну зраду. 27 листопада того ж року за клопотанням слідства її взяли під варту.

Вирок Довгополій міський «суд» тимчасово окупованого Росією Севастополя оголосив 29 березня. Їй призначили покарання у вигляді 12 років позбавлення волі в колонії загального режиму, з обмеженням волі на один рік.

Правозахисники виступили з вимогою звільнити Галину Довгополу, яку окупанти звинувачують у держзраді.