У замку Фредеріксборг в Данії з’явився аудіогід українською

Новини України та світу
Ірина Требунських
21 Квітня 2021, 17:53
Дмитро Кулеба та Олена Зеленська
Ірина Требунських
21 Квітня 2021, 17:53

Сьогодні у Музеї національної історії у замку Фредеріксборг в Данії з’явився україномовний аудіогід. Це вже п’ятнадцятий аудіогід українською, запроваджений в рамках проєкту першої леді України Олени Зеленської, передає Офіс президента.

При цьому це перший такий проєкт у Скандинавському регіоні.

Зустріч з нагоди запуску відбулася у форматі відеоконференції, у якій взяли участь Зеленська, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, а також посол України в Королівстві Данія Михайло Видойник, посол Королівства Данія в Україні Оле Егберг Міккельсен і власне директор музею Метте Скуґорд.

Всього тиждень тому розпочав свою діяльність Українсько-данський молодіжний дім у Києві, а вже сьогодні ми запустили україномовний аудіогід у замку Фредеріксборг, відомому як Музей національної історії Данії, — підкреслила Зеленська.

Кулеба додав, що такі проєкти реалізують культурні ініціативи в інтересах України та українців за кордоном. «Запуск україномовного аудіогіда є чудовим проявом культурної дипломатії, яка відкриває Україну світу і, навпаки, світ — Україні», — сказав очільник МЗС.

Для людей з порушеннями слуху є текстовий варіант екскурсії.

Нагадаємо, під час робочого візиту президента Володимира Зеленського до Турецької Республіки перша леді Олена Зеленська запустила два нові україномовні аудіогіди — у Галатській вежі у Стамбулі та в Музеї анатолійських цивілізацій в Анкарі.

Як повідомляли «Кримські новини», з нагоди сьомої річниці прийняття резолюції про територіальну цілісність України 47 країн Генеральної Асамблеї ООН, серед яких і Данія, зробили спільну заяву, в якій повторили, що «Росія — сторона конфлікту на сході України, а не посередник».