У законопроекті про повну загальну середню освіту передбачено право викладання мовою корінного народу — Джеппар | QHA media
13 Березня 2019, 18:29

У законопроекті про повну загальну середню освіту передбачено право викладання мовою корінного народу — Джеппар

Закрити

У законопроекті про повну загальну середню освіту України вперше враховуються освітні потреби корінних народів.

Про це повідомила перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джеппар.

За її словами, у документі, поданому уряду міністром освіти Лілією Гриневич, надається право викладання мовою корінного народу разом з державною з 1 до 11 (12) класу.

Джеппар назвала проект закону революційним.

— Як кримська татарка переконана, що знання і спілкування рідною мовою — це надзвичайна цінність. Знання і володіння українською мовою — це повага до своєї держави. Радію, що сьогодні впроваджуються механізми захисту і стимулювання розвитку державної мови разом з мовами корінних народів і національних меншин, — заявила Джеппар.

Міністр освіти Лілія Гриневич Lilia Hrynevych представила Уряду проект закону Про повну загальну середню освіту, який…

Опубліковано Emine Dzheppar Середа, 13 березня 2019 р.

У березні 2014 року Верховна Рада України ухвалила постанову №4475 про визнання кримських татар корінним народом Криму. «За» проголосувало 284 депутата.

В Україні з 28 вересня 2017 року набрав чинності закон «Про освіту». Він передбачає 12-річну освіту в школі й підвищення ролі української мови. Положення набуло чинності з 2018 року, а реалізовуватися буде поетапно — до 2023 року.

Дивитись ще: