У ЄС схвалили нові санкції проти Білорусі

Новини України та світу
Ірина Требунських
16 Червня 2021, 15:02
Ірина Требунських
16 Червня 2021, 15:02

Посли країн Євросоюзу сьогодні, 16 червня, схвалили нові санкції проти Білорусі. Про це повідомив у Twitter кореспондент «Радіо Свобода» у Брюсселі Рікард Йозвяк.

Зазначається, що до санкційного списку увійшли особи та організації, які причетні до репресивних дій у Білорусі та до примусової екстреної посадки пасажирського літака рейсу Ryanair Афіни – Вільнюс у Мінську заради затримання журналіста Романа Протасевича.

Обмеження передбачають замороження активів осіб та організацій з санкційного списку, а також заборону на видачу віз.

«Посли ЄС щойно затвердили заморожування активів та заборону на отримання віз для 78 осіб та 7 організацій, відповідальних за репресії у Білорусі та примусову посадку рейсу Ryanair 23 травня. Очікується в офіційному журналі ЄС 21 червня», — написав кореспондент.

Нагадаємо, у Білорусі з 9 серпня 2020 року проходили масові протести проти режиму Олександра Лукашенка, який фальсифікував вибори президента в країні. Про введення санкцій проти білоруських офіційних осіб через фальсифікацію виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту заявили Латвія, Литва і Естонія.

Вже 19 лютого 2021 року Держдепартамент США оголосив про заборону на видачу американських віз 43-м громадянам Білорусі, які несуть відповідальність за підрив демократії в країні.

Як повідомляли «Кримські новини», 23 травня у Мінську затримали Романа Протасевича, який перебував на борту літака Афіни – Вільнюс, що здійснив екстрену посадку через повідомлення про нібито вибуховий пристрій на борту.